“Сэлэнгэ хурд-2021” төвийн бүсийн уралдааны нэгдсэн цуваа

Сэтгүүлч
9-р сарын 14 -нд

ММСУХ-ны 25, монгол адууг дэлхийн дээд амжилтанд бүртгүүлсний найман жилийн ойд зориулсан төвийн бүсийн уралдаан Сэлэнгэ аймагт зохион байгуулагдсан. Уншигч танд энэхүү уралдааны нэгдсэн цувааг хүргэж байна. 

Азарга:

1. Булган аймгийн Гурванбулаг сумын уугуул Х.Аминхишигийн Цолмон халзан
2. Баянхонгор аймгийн Бууцагаан сумын уугуул Б.Батсанаагийн халтар
3. Сэлэнгэ аймгийн Мандал сумын уугуул О.Төрболдын хонгор
4. Булган аймгийн Орхон сумын уугуул Б.Батсайханы хээр
5. Төв аймгийн Жаргалант сумын уугуул Б.Гантөмөрийн хар
6. Хөвсгөл аймгийн Галт сумын уугуул Б.Отгонсэлэнгийн бор
7. Хөвсгөл аймгийн Шинэ-Идэр сумын уугуул Тод манлай уяач Ч.Цэрэнбатын зээрд
8. Архангай аймгийн Эрдэнэбулган сумын уугуул Н.Мөнхбатын хар
9. Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын уугуул Ж.Оргилын хээр
10. Сэлэнгэ аймгийн Баянгол сумын уугуул аймгийн Алдарт уяач Т.Төрмөнхийн Дархан буурал


Их нас:
1. Баянхонгор аймгийн Бууцагаан сумын уугуул МУ-ын Алдарт уяач  Н.Баттөмөрийн хар
2. Завхан аймгийн Алдархаан сумын уугуул Ч.Болд-Эрдэнийн хүрэн
3. Төв аймгийн Бүрэн сумын уугуул МУ-ын Алдарт уяач Х.Улам-Өрнөхийн бор
4. Сэлэнгэ аймгийн Сүхбаатар сумын уугуул аймгийн Алдарт уяач Д.Бадрахын хүрэн
5. Дархан-Уул аймгийн харьяат Г.Ариунболдын бор
6. Төв аймгийн Борнуур сумын уугуул Ч.Буянхүүгийн халтар
7. Баянхонгор аймгийн Бууцагаан сумын уугуул Б.Батсанаагийн хонгор халзан
8. Завхан аймгийн Тосонцэнгэл сумын уугуул Тод манлай уяач Т.Галбадрахын бор
9. Төв аймгийн Баян сумын уугуул, МУ-ын Алдарт уяач  Э.Анарын бор
10. Сэлэнгэ аймгийн Баянгол сумын уугуул аймгийн Алдарт уяач Т.Төрмөнхийн хамар цагаан хонгор

Соёолон:
1. Булган аймгийн Гурванбулаг сумын уугуул Тод манлай уяач  Д.Хишигжаргалын хонгор халзан
2. Увс аймгийн Зүүнговь сумын уугуул Тод манлай уяач  Б.Далайн хээр
3. Завхан аймгийн Алдархаан сумын уугуул Ч.Болд-Эрдэнийн хээр
4. Баянхонгор аймгийн Бууцагаан сумын уугуул Б.Батсанаагийн хээр
5. Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын уугуул Ц.Эрдэнэбаярын боо халзан
6. Увс аймгийн Түргэн сумын уугуул Б.Батсайханы сартай халтар
7. Хөвсгөл аймгийн Шинэ-Идэр сумын уугуул Ц.Чимэдбавуугийн хүрэн
8. Хөвсгөл аймгийн Тосонцэнгэл сумын уугуул Г.Мөнгөнхуягийн цавьдар халзан
9. Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын уугуул Ц.Эрдэнэбаярын хар
10. Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын уугуул аймгийн Алдарт уяач Ганжаргалын сартай хээр


Хязаалан:
1. Булган аймгийн Гурванбулаг сумын уугуул С.Гал-Эрдэнийн халзан
2. Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын уугуул аймгийн Алдарт уяач  Б.Тэгшбаярын шарга
3. Баянхонгор аймгийн Бууцагаан сумын уугуул Б.Батсанаагийн хар
4. Сэлэнгэ аймгийн Сүхбаатар сумын уугуул Д.Баатарзоригийн хээр халзан
5. Сэлэнгэ аймгийн Цагааннуур сумын уугуул Ч.Сандаг-Очирын хүрэн
6. Сэлэнгэ аймгийн Баруунбүрэн сумын уугуул Д.Одхүүгийн зээрд
7. Төв аймгийн Баянцагаан сумын уугуул МУ-ын Алдарт уяач Б.Чинбатын хул
8. Хөвсгөл аймгийн Мөрөн сумын уугуул аймгийн Алдарт уяач  Л.Ганболдын хээр
9. Завхан аймгийн Түдэвтэй сумын уугуул МУ-ын Манлай уяач  Г.Баярцогтын хар
10. Хөвсгөл аймгийн Их-Уул сумын уугуул аймгийн Алдарт уяач  Д.Энхтөрийн зээрд халзан

Шүдлэн

1. Увс аймгийн Зүүнговь сумын уугуул МУ-ын Тод манлай уяач  Б.Далайн сартай хул
2. Сэлэнгэ аймгийн Мандал сумын уугуул  аймгийн Алдарт уяач С.Бат-Очирын хээр
3. Булган аймгийн Хангал сумын уугуул С.Сэлэнгийн Жигүүр хүрэн
4. Сэлэнгэ аймгийн Сүхбаатар сумын уугуул М.Соёл-Эрдэнийн ягаан халзан
5. Хөвсгөл аймгийн Цагаан-Үүр сумын уугуул Б.Ганбатын хамар цагаан бор
6. Архангай аймгийн Чулуут сумын уугуул П.Жамсрангийн бор
7. Сэлэнгэ аймгийн Баянгол сумын уугуул Б.Болдбаатарын бор
8. Хэнтий аймгийн Баянхутаг сумын уугуул  МУ-ын Алдарт уяач Ц.Амарсайханы зээрд
9. Хэнтий аймгийн Дадал сумын уугуул Б.Оргилын халтар
10.Төв аймгийн Бүрэн сумын уугуул МУ-ын Алдарт уяач Х.Улам-Өрнөхийн хүрэн халзан


Даага:

1. Төв аймгийн Баянцагаан сумын уугуул МУ-ын Алдарт уяач  Б.Чинбатын хүрэн
2. Төв аймгийн Бүрэн сумын уугуул МУ-ын Алдарт уяач Х.Улам-Өрнөхийн хүрэн
3. Увс аймгийн Зүүнговь сумын уугуул Тод манлай уяач Б.Далайн бор
4. Төв аймгийн Заамар сумын уугуул аймгийн Алдарт уяач Д.Энхболдын зээрд халзан
5. Баянхонгор аймгийн Бууцагаан сумын уугуул МУ-ын Алдарт уяач Н.Баттөмөрийн хээр
6. Дархан-Уул аймгийн Орхон сумын уугуул аймгийн Алдарт уяач  Б.Үүрцайхын хул
7. Увс аймгийн Улаангом сумын уугуул Э.Зоригийн хээр
8. Өвөрхангай аймгийн Хархорин сумын уугуул Я.Содбаатарын хонгор халзан
9. Сэлэнгэ аймгийн Мандал сумын уугуул Ч.Чинбатын зээрд халзан
10. Сэлэнгэ аймгийн Сүхбаатар сумын уугуул аймгийн Алдарт уяач М.Одмандахын халтар

Сонгомол дээд нас:
1. Баянхонгор аймгийн Гурванбулаг сумын уугуул Б.Сэр-Одын бор
2. Говь-Алтай аймгийн Шарга сумын уугуул Тод манлай уяач  Х.Бат-Эрдэнийн хээр
3. Төв аймгийн Заамар сумын уугуул аймгийн Алдарт уяач Ж.Түмэн-Өлзийн зээрд
4. Булган аймгийн Булган сумын уугуул С.Батжаргалын хээр
5. Булган аймгийн Хангал сумын уугуул аймгийн Алдарт уяач Б.Чөдөр-Эрдэнийн өсгий цагаан хээр
6. Дорноговь аймгийн Сайншанд сумын уугуул аймгийн Алдарт уяач Ц.Гантулгын хамар цагаан хул
7. Хөвсгөл аймгийн Рашаант сумын уугуул аймгийн Алдарт уяач Ц.Амарсанаагийн бор
8. Төв аймгийн Баянцагаан сумын уугуул МУ-ын Алдарт уяач Б.Чинбатын хонгор халзан
9. Хөвсгөл аймгийн Мөрөн сумын уугуул аймгийн Алдарт уяач Л.Ганболдын зээрд халзан
10. Говь-Алтай аймгийн Чандмань сумын уугуул Ж.Энхболдын хээр


Сонгомол дунд нас:
1. Хөвсгөл аймгийн Галт сумын уугуул Б.Отгонсэлэнгийн саарал
2. Улаанбаатар хотын Партизан хорооны харьяат, Нийслэлийн Алдарт уяач А.Лхагвын зээрд
3. Сэлэнгэ аймгийн Мандал сумын уугуул Ж.Эрдэнэбатын зээрд халзан
4. Хөвсгөл аймгийн Шинэ-Идэр сумын уугуул Ц.Чимэдбавуугийн шарга
5. Өмнөговь аймгийн Цогтцэций сумын уугуул С.Мөнхбаярын бор халзан
6. Сэлэнгэ аймгийн Мандал сумын уугуул Ч.Чинбатын зээрд
7. Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын уугуул аймгийн Алдарт уяач Ч.Батжаргалын элбэг хээр
8. Орхонаймгийн Баян-Өндөр сумын уугуул Л.Даваанямын хүрэн халзан
9. Сэлэнгэ аймгийн Сүхбаатар сумын уугуул Д.Бадрахын хүрэн халзан
10.Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын уугуул О.Энхболдын бор


Сонгомол бага нас:
1. Сэлэнгэ аймгийн Мандал сумын уугуул Ж.Эрдэнэбатын сартай хээр
2. Архангай аймгийн Тариат сумын уугуул Д.Азхүүгийн хүрэн
3. Хөвсгөл аймгийн Рашаант сумын уугуул А.Билгүүдэйн халтар
4. Өмнөговь аймгийн Хүрмэн сумын уугуул МУ-ын Манлай уяач Х.Бадамсүрэнгийн сартай хээр
5. Говь-Алтай аймгийн Тонхил сумын уугуул Б.Ууганбаярын хээр
6. Төв аймгийн Заамар сумын уугуул Д.Энхболдын зээрд халзан
7. Завхан аймгийн Тосонцэнгэл сумын уугуул  П.Заяабаатарын хээр
8. Төв аймгийн Алтанбулаг сумын уугуул Г.Хадбаатарын хүрэн халзан
9. Төв аймгийн Эрдэнэсант сумын уугуул Н.Өлзий-Оршихын хүрэн
10.Говь-Алтай аймгийн Тонхил сумын уугуул Б.Ууганбаярын хээр


 тус тус хурдалжээ.

Б.Хастөр

0 Сэтгэгдэл

ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдэлийг админ устгах эрхтэй.

    Сэтгэгдэл бичигдээгүй байна