Орхон аймгийн “Ирээдүйн хурд-2019” уралдаанаас...

“Эрдэнэт хүлэг” МСУХ-ноос зохион байгуулдаг бага насны морьдын
уралдаан 5-р сарын 4-нд Булган аймгийн Бугат сумын нутаг дахь Хүрэн
шандын хөндийд зохион байгуулагджээ. 2015 оноос зохион байгуулагдаж буй
энэхүү уралдаан сүүлийн жилүүдэд таван насны ангиллаар зохион
байгуулагддаг болоод буй юм. Ингээд тус уралдаанд эхний аравт хурдалсан
үрээнүүдийг танилцуулъя.


Хязаалан

1.Хөвсгөл аймгийн Тариалан сумын харьяат С.Батмагнайн халзан
2.Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын харьяат Б.Гантулгын хүрэн
3.Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын харьяат Л.Эрдэнэбатын хар
4.Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын харьяат Я.Бэгзжавын хул
5.Хөвсгөл аймгийн Тосонцэнгэл сумын харьяат Г.Мөнгөнхуягийн хар
6.Хөвсгөл аймгийн Тариалан сумын харьяат Э. Мөнхболдын хүрэн
7.Хөвсгөл аймгийн Тариалан сумын харьяат О.Батбаярын хээр
8.Хөвсгөл аймгийн Тариалан сумын харьяат Д.Бямбын халтар
9.Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын харьяат М.Алтангэрэлийн хонгор
10.Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын харьяат Н.Отгонбаярын хул

Шүдлэн:
1.Хөвсгөл аймгийн Тариалан сумын харьяат Ж.Элбэгсайханы хонгор халзан
2.Орхон аймгийн Жаргалант сумын харьяат Д. Дэлгэрбаярын хээр  
3.Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын харьяат Г. Зоригтбаатарын хүрэн
4.Орхон аймгийн Жаргалант  сумын харьяат Д.Дэлгэрбаярын сартай хүрэн
5.Завхан аймгийн Шилүүстэй сумын харьяат Д.Энхбаатарын хул
6.Хөвсгөл аймгийн Тосонцэнгэл сумын харьяат Г.Мөнгөнхуягийн хээр
7.Сэлэнгэ аймгийн Баруунбүрэн сумын харьяат н.Буянбаатарын хүрэн халзан
8.Сэлэнгэ аймгийн Баруунбүрэн сумын харьяат С.Баттулгын сартай хээр
9.Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын харьяат М.Мөнхбатын хээр
10.Орхон аймгийн Жаргалан сумын харьяат Х.Бямбацогтын сартай хүрэн
Даага:
1.Хөвсгөл аймгийн Тосонцэнгэл сумын харьяат Г.Мөнгөнхуягийн Хөөрхөн борлог
2.Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын харьяат Г.Зоригтбаатарын сартай хээр   
3.Булган аймгийн Сэлэнгэ сумын харьяат Я.Мягмаржавын хул
4.Хөвсгөл аймгийн Рашаант сумын харьяат А.Амаржаргалын хар
5.Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын харьяат Г.Зоригтбаатарын халзан
6.Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын харьяат М.Алтангэрэлийн хар
7.Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын харьяат н.Амарсанаагийн сартай хүрэн
8.Хөвсгөл аймгийн харьяат А.Оюунсүрэнгийн шарга
9.Булган аймгийн Бугат сумын харьяат Ж.Бат-Өлзийн /зүс бичигдээгүй/  
10.Төв аймгийн Угтаал сумын харьяат Р.Батбаярын хул

Эрлийз дунд:
1.Завхан аймгийн  Шилүүстэй сумын харьяат Б.Тэмүүлэнгийн зээрд
2.Орхон аймгийн Жаргалант сумын харьяат Б.Батбаатарын хээр
3.Хөвсгөл аймгийн Тосонцэнгэл сумын харьяат н.Мөнхбатын хээр
4.Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын харьяат Г.Батсайханы хар
5.Сэлэнгэ аймгийн Сант сумын харьяат Ч.Балжиннямын хээр
6.Орхон аймгийн Жаргалант сумын харьяат Г.Баярцэнгэлийн халиун
7.Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын харьяат Ш.Мөнхбаярын хээр
8.Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын харьяат Б.Отгонбаярын шарга
9.Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын харьяат Л.Амарсайханы хүрэн
10.Архангай аймгийн Чулуут сумын харьяат Б.Батзоригийн хүрэн
Эрлийз даага:

1.Төв аймгийн  Угтаалцайдам сумын харьяат Ж.Баттулгын хул
2. Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын харьяат Т.Доржхандын халтар
3. Булган аймгийн Бүрэгхангай сумын харьяат Н.Даваадоржийн хар
4. Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын харьяат Ж.Оргилын хүрэн халзан
5. Хөвсгөл аймгийн Тариалан сумын харьяат Т.Чогдовын хээр халзан
6. Булган аймгийн Сэлэнгэ сумын харьяат Я.Мягмаржавын хул
7. Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын харьяат Ч.Хосжаргалын хээр  
8. Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын харьяат С.Газарбаатарын хээр халзан
9. Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын харьяат Ч. Хосжаргалын хүрэн
10. Сэлэнгэ аймгийн Баруунбүрэн сумын харьяат н.Отгонбаярын хонгор халзан
Б.Хастөр


0 Сэтгэгдэл

ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдэлийг админ устгах эрхтэй.

    Сэтгэгдэл бичигдээгүй байна