НОХОЙ ЖИЛИЙН МОНГОЛ УЛСЫН ШИЛДЭГ УРАЛДААНЧ ХҮҮХДҮҮД

2018 оны улс, бүс, аймаг, сумын наадмуудад унасан хүлгээ айраг, түрүүнд хурдлуулж Монгол Улсын Шилдэг уралдаанчаар шалгарсан хүүхдүүдэд XVII  жарны “Урвуулагч” хэмээх шарагчин гахай жилийн сар шинийн баярын босгон дээр ММСУХ-ны удирдлага болон тэргүүлэгчид шагналыг нь гардууллаа. 

Нохой жилийн Шилдэг уралдаанч хүүхдүүдийн фотог хүргэж байна.

Шилдгийн шилдэг уралдаанчаар: 
“Говийн ирээдүй” цогцолбор сургуулийн VI ангийн сурагч Энхбаатарын Төгссайхан

Шилдэг уралдаанчаар: 

1. Баянхонгор аймгийн Баянбулаг сумын уугуул, Улаанбаатар хотын 105 дугаар сургуулийн IX ангийн сурагч, 15 настай Түдэвдоржийн Ариунболд
2. Сэлэнгэ аймгийн Сайхан сумын Номгон тосгоны ЕБС-ийн V ангийн сурагч, 10 настай Дорлигжавын Нямсүрэн 
3. Хэнтий аймгийн Баян-Адарга сумын ЕБС-ийн VIII ангийн сурагч, 14 настай Баянмөнхийн Төгсбаяр
4. Ховд аймгийн Жаргалант сумын 12 жилийн VI сургуулийн V ангийн сурагч, 11 настай Нямгэрэлийн Цагаанхишиг 
5. Төв аймгийн Батсүмбэр сумын Алтансүхийн Болд-Эрдэнэ
6. Дорноговь аймгийн Сайншанд сумын II сургуулийн V ангийн сурагч, 10 настай Эрдэнэхүүгийн Жавхлантөгс
7. Архангай аймгийн хүү Дүүрэнжаргалын Насан-Эрдэнэ 

8. Сүхбаатар аймгийн Баруун урт сумын I сургуулийн II ангийн сурагч, найман настай Мөнхбатын Дэлгэрдалай 

9. Завхан аймгийн Ерөнхий боловсролын III сургуулийн VIII ангийн сурагч8 14 настай Баянмөнхийн Бямбасүрэн
10. Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын V сургуулийн 6а ангийн сурагч, 13 настай Батсайханы Хатансайхан 
11. Дундговь аймгийн Сайнцагаан сумын I сургуулийн VI ангийн сурагч8 12 настай Төгсбаярын Гарам-Очир
12. Говьсүмбэр аймгийн Сүмбэр сумын ЕБС-ийн IX ангийн сурагч8 15 настай Биндэръяагийн Батбаяр
13. Өвөрхангай аймгийн Бүрд сумын ЕБС-ийн IV ангийн сурагч, 10 настай Баярмөнхийн Оргилболд
14. Говь-Алтай аймгийн Дарви сумын ЕБС-ийн 5а ангийн сурагч, 11 настай Пүрэвдашийн Нямсүрэн
15. Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын “Наран” цогцолбор сургуулийн IX ангийн сурагч Аззаяагийн Мөнх-Оргил
16. Өмнөговь аймгийн Цогтцэций сумын Ерөнхий боловсролын дунд сургуулийн VI ангийн сурагч, 12 настай Будын Хүрэлбаатар
17. Булган аймгийн Баяннуур сумын ЕБС-ийн VI ангийн сурагч, 12 настай Отгонбаярын Ононмөр
18. Хөвсгөл аймгийн  Мөрөн сумын “Гурван эрдэнэ” сургуулийн IX ангийн сурагч Дашнямын Өлзийбат
19. Нийслэлийн Хан-Уул дүүргийн Цэцээ гүн 59 дүгээр сургуулийн IV ангийн сурагч Одсүрэнгийн Батбаяр
20. Баян-Өлгий аймгийн Өлгий сумын I сургуулийн IX ангийн сурагч, 15 настай Берденбек Нурболат 
21. Дархан аймгийн Орхон сумын III сургуулийн V ангийн сурагч, 12 настай Бөхчулууны Төмөрчөдөр
22. Нийслэлийн Хан-Уул дүүргийн Цэцээ гүн 59 дүгээр сургуулийн III ангийн сурагч, “Дорнын унага” гал уяаны уралдаанч Пүрэвсүрэнгийн Пүрэвбат
23. Төв аймгийн Зуун мод хотын “Хүмүүн” цогцолбор VIII ангийн сурагч Далайгийн Мөнхтэмүүжин
24. Нийслэлийн Хан-Уул дүүргийн Цэцээ гүн 59 дүгээр сургуулийн II ангийн сурагч Сарантуяагийн Энхбаяр
25. Дорнод аймгийн “Шинэ хөгжил” сургуулийн VI ангийн сурагч Батцэнгэлийн Бат-Эрдэнэ
26. Дундговь аймгийн Хулд сумын бүрэн дунд сургуулийн IV ангийн сурагч Алтангэрэлийн Батцэнгэл
27. Нийслэлийн Хан-Уул дүүргийн Цэцээ гүн 59 дүгээр сургуулийн VII ангийн сурагч Гүндэгмаагийн Отгонбаяр
28. Нийслэлийн Хан-Уул дүүргийн 26 дугаар сургуулийн VII  ангийн сурагч Ганзоригийн Мөнх-Оргил

А.Тэлмэн, Ч.Ганболд

0 Сэтгэгдэл

ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдэлийг админ устгах эрхтэй.

    Сэтгэгдэл бичигдээгүй байна