"Алтан Дарь овооны тэнгэрийг тайх төрийн тахилга-105, Зүүн бүсийн хурд-2018" уралдааны нэгдсэн цуваа

Алтан Дарь-Овооны их тахилга, Зүүн бүсийн уралдаанд газар газраас ирсэн 1550 хурдан туурт шандас сорин уралдсан. Уг уралдаан азарга 233, Их нас 315, Соёолон 194, Хязаалан 248, Шүдлэн 246, Даага 180, эрлийз дээд 51, эрлийз дунд 52, эрлийз бага насанд 31 хурдан туурт тоосоо өргөсөн. Ингээд түрүүлж айрагдсан морьдын цувааг хүргэж байна.

 АЗАРГА 233

1.Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын харьяат аймгийн Алдарт уяач Э.Бат-Эрдэнийн хүрэн

2. Сүхбаатар аймгийн Уулбаян сумын харьяат Э.Отгонбаатарын хээр

3. Говь-Алтай аймгийн Бигэр сумын харьяат  Манлай уяач Л.Батмөнхийн шарга

4. Баянхонгор аймгийн Баян-Овоо сумын харьяат, аймгийн Алдарт уяач Д.Жаргалсайханы хонгор будан

5. Сүхбаатар аймгийн Уулбаян сумын харьяат Г.Мөнхбаатарын хээр

 ИХ НАС 315

1. Хэнтий аймгийн Бор-Өндөр сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач  Б.Бат-Өлзийгийн хүрэн

2. Завхан аймгийн Эрдэнэхайрхан сумын уугуул  Манлай уяач Б.Энхболдын хүрэн

3. Төв аймгийн Алтанбулаг сумын харьяат, аймгийн Алдарт уяач Д.Ганзоригийн хүрэн халзан

4. Өвөрхангай аймгийн Есөнзүйл сумын уугуул С.Дэмчигийн хонгор

5. Сүхбаатар аймгийн Асгат сумын харьяат Г.Чинтөмөрийн хээр

6. Завхан аймгийн Яруу сумын уугуул,  Манлай уяач Д.Дагвадоржийн халиун

7. Завхан аймгийн Яруу сумын уугуул,  Манлай уяач Д.Дагвадоржийн хар

8Сүхбаатар аймгийн  Халзан сумын харьяат Н. Баярхүүгийн хонгор

9Сүхбаатар аймгийн Түмэнцогт сумын харьяат С. Гантөмөрийн ногоон

10. Сүхбаатар аймгийн Уулбаян сумын харьяат, аймгийн Алдарт уяач Ч.Амарсанаагийн хонгор

 СОЁОЛОН 194

1. Сүхбаатар аймгийн Баяндэлгэр сумын харьяат Д.Аюулгүйн бор

2. Өмнөговь аймгийн Булган сумын уугуул  Манлай уяач Н.Хүрлээгийн хар

3. Сүхбаатар аймгийн Баяндэлгэр сумын харьяат Д.Аваадоржийн хүрэн

4. Сүхбаатар аймгийн Халзан сумын харьяат М.Эрдэнийн хүрэн халзан

5. Сүхбаатар аймгийн Халзан сумын харьяат Н.Батбаярын ногоон

6. Сүхбаатар аймгийн Баруун-Урт сумын харьяат, аймгийн Алдарт уяач н.Баасандоржийн буган

7. Сүхбаатар аймгийн Дарьганга  сумын харьяат С.Бандийн цоохор

8. Сүхбаатар аймгийн Халзан сумын харьяат Монгол Улсын Алдарт уяач Р.Ооёогийн шарга 

9. Сүхбаатар аймгийн Дарьганга сумын харьяат  Ганбатын бор

10. Сүхбаатар аймгийн Түмэнцогт сумын харьяат Дөлөнжөмийн хар

 ХЯЗААЛАН 248

1. Сүхбаатар аймгийн Эрдэнэцагаан сумын харьяат Б.Улаанбаатарын хонгор

2. Завхан аймгийн Эрдэнэхайрхан сумын уугуул, Манлай уяач Б.Энхболдын хээр

3. Сүхбаатар аймгийн Онгон сумын харьяат М.Нямаагийн бор

4. Сүхбаатар аймгийн Баруун-Урт сумын харьяат Р.Ганхуягийн хар

5. Сүхбаатар аймгийн Дарьганга сумын харьяат Ц.Бат-Эрдэнийн бор

6. Сүхбаатар аймгийн Асгат сумын уугуул, сумын Алдарт уяач Н.Жанцангийн хээр 

7. Хэнтий  аймгийн Галшар сумын харьяат, аймгийн Алдарт уяач Ю.Батмөнх хонгор

8. Сүхбаатар аймгийн Асгат сумын харьяат, сумын Алдарт уяач Б.Алтан-Эрдэнийн Буган

9. Сүхбаатар аймгийн Онгон сумын харьяат Мөнхбаярын шарга

10. Сүхбаатар аймгийн Онгон сумын харьяат Гэрэлийн халиун

 ШҮДЛЭН 246

1. Баянхонгор аймгийн Жаргалант сумын харьяат Л.Алтанхуягийн өсгий цагаан хээр

2. Увс аймгийн Зүүнговь сумын харьяат, аймгийн Алдарт уяач Б.Норовсамбуугийн халиун

3. Хэнтий аймгийн Бор-Өндөр сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Б.Бат-Өлзийн саарал

4. Сүхбаатар аймгийн Баяндэлгэр сумын харьяат Д.Аваасүрэнгийн зээрд

5. Завхан аймгийн Эрдэнэхайрхан сумын уугуул, Манлай уяач Б.Энхболдын бор

6. Говь-Алтай аймгийн Бигэр сумын уугуул, Манлай уяач Л.Батмөнхийн буурал

7Өмнөговь  аймгийн Булган сумын  уугуул, Манлай уяач Н.Хүрлээгийн хонгор

8. Сүхбаатар аймгийн Халзан сумын харьяат, аймгийн Алдарт уяач Т. Ууганбаярын хүрэн

9. Сүхбаатар аймгийн Халзан сумын уугуул, Монгол Улсын Алдарт уяач Ж.Мөнхсүрэн хээр

10. Сүхбаатар аймгийн Асгат сумын харьяат, сумын Алдарт уяач Ж.Моононсүхийн хүрэн

ДААГА 180

1. Дорнод аймгийн Халхгол сумын харьяат, аймгийн Алдарт уяач  Б.Батсүхийн хонгор

2. Сүхбаатар аймгийн Халзан сумын харьяат Н.Баярхүүгийн хүрэн

3. Увс аймгийн Зүүнговь сумын харьяат, аймгийн Алдарт уяач  Б.Норовсамбуугийн хүрэн халзан

4. Увс аймгийн Зүүнговь сумын харьяат, аймгийн Алдарт уяач  Б.Норовсамбуугийн хүрэн буурал

5. Хэнтий аймгийн Галшар сумын харьяат, аймгийн Алдарт уяач Ю.Батсүхийн хүрэн

ЭРЛИЙЗ ДЭЭД НАС 51

1. Төв аймгийн Баянцогт сумын О.Рэнцэнжүгдэрийн бор

2. Завхан аймгийн Эрдэнэхайрхан сумын Б.Энхболдын хонгор

3. Өвөрхангай аймгийн Хархорин сумын Х.Гарьдмагнайн шарга халзан

4. Өвөрхангай аймгийн Баян-Өндөр сумын М.Мөнхбатын бор

5. Архангай аймгийн Эрдэнэбулган сумын Н.Мөнхбатын ембүү зээрд

6. Ховд аймгийн Чандмань сумын уугуул, Монгол Улсын Алдарт уяач Б.Ерөөлтын бор

7. Архангай аймгийн Хотонт сумын уугуул, нийслэлийн Алдарт уяач Д. Лхагвасүрэнгийн хар

8. Баянхонгор аймгийн Хүрээмарал сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач  А.Батбаатар халиун

9. Хэнтий аймгийн Бор-Өндөр сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Б.Бат-Өлзийн хүрэн

10. Увс аймгийн Түргэн сумын уугуул Сайнжаргалын хүрэн

ЭРЛИЙЗ ДУНД НАС 52

1. Өвөрхангай аймгийн Уянга сумын уугуул, Монгол Улсын Алдарт уяач Ч.Бямбасүрэнгийн хүрэн

2. Завхан аймгийн Сонгино сумын харьяат З.Идэрчулууны хүрэн

3. Дорнод аймгийн Булган сумын харьяат, аймгийн Алдарт уяач Э.Доржрагчаагийн бор

4. Говь-Алтай аймгийн Чандмань сумын харьяат, аймгийн Алдарт уяач Ж.Энхболдын хээр

5. Сүхбаатар аймгийн Баяндэлгэр сумын харьяат Д.Аюулгүйн хүрэн халзан

6. Ховд аймгийн Чандмань  сумын уугуул, Монгол Улсын Алдарт уяач Б.Ерөөлтийн хээр

7. Өвөрхангай аймгийн Бат-Өлзий сумын уугуул, Д.Лхамсүрэнгийн шарга 

8Дорнод аймгийн харьяат Жаргалбаярын хээр

9. Дорнод аймгийн харьяат Бат-Эрдэнийн халтар

10. Төв аймгийн Сэргэлэн сумын харьяат Энхбаатарын сартай зээрд

ЭРЛИЙЗ БАГА НАС 31

1. Сүхбаатар аймгийн Баяндэлгэр сумын харьяат Д.Аваасүрэнгийн хүрэн

2. Архангай аймгийн Хотонт сумын харьяат, нийслэлийн Алдарт уяач Д.Лхагвасүрэнгийн хүрэн

3. Дорнод аймгийн Цагаан-Овоо сумын харьяат Н.Баярсайханы хонгор халзан

4. Хэнтий аймгийн Баянхутаг сумын харьяат Э.Мягмардоржийн халтар

5. Говь-Алтай аймгийн Есөнбулаг сумын харьяат Д.Цогбаярын хонгор халзан

6. Баянхонгор  аймгийн Жаргалант сумын харьяат Л.Алтанхуягийн хүрэн

7. Архангай аймгийн харьяат Ц.Энхболдын бор

8. Сүхбаатар аймгийн Сүхбаатар  харьяат, сумын Алдарт уяач Даваанямын саарал

9Дорнод аймгийн Булган  сумын харьяат, аймгийн Алдарт уяач Э.Доржрагчаагийн халтар

10Дорнод аймгийн харьяат Жаргалсайханы даага

А.Тэлмэн

0 Сэтгэгдэл

ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдэлийг админ устгах эрхтэй.

    Сэтгэгдэл бичигдээгүй байна