ЭРДЭНЭТ ХУРД-2018, ТӨВИЙН БҮСИЙН ХУРДАН МОРИНЫ УРАЛДААНЫ НЭГДСЭН ЦУВАА

ЭРДЭНЭТ ХУРД 2018, ТӨВИЙН БҮСИЙН ХУРДАН МОРИНЫ УРАЛДААНЫ НЭГДСЭН ЦУВАА

“Эрдэнэт хурд-2018” төвийн бүсийн хурдан морины уралдаан, даншиг наадамд улс, аймгийн алдарт цолтой 128 бөх барилдсанаас Сэлэнгэ аймгийн Мандал сумын харъяат, “Увс нуур” дэвжээ, “Сүлд” спорт хорооны бөх Улсын заан Нэгдэлийн Жаргалбаяр түрүүлж, Ховд аймгийн Зэрэг сумын харъяат “Монтел” констракшн, “Алдар” спорт хорооны бөх, Улсын харцага Баярхүүгийн Бат-Өлзий үзүүрлэж, Говь-Алтай аймгийн Цээл сумын харьяат “Хантайшир” дэвжээний бөх, Монгол улсын Гарьд Жанцангийн Бат-Эрдэнэ, Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын харъяат, “Хонгор нутаг” дэвжээ, “Алдар” спорт хороо, “Эрин” группын бөх аймгийн Хурц арслан Болдын Эрдэнэхүү нар шөвгөрөв. 

Энд нэмж сонирхуулахад “Эрдэнэт хурд-2018” төвийн бүсийн хурдан морины уралдаан, даншиг наадмын үндэсний бөхийн барилдаанд түрүүлсэн Улсын заан Н.Жаргалбаярын аав Монгол улсын начин Довчингийн Нэгдэл   Эрдэнэт хотын наадамд гурван удаа түрүүлсэн  түүхтэй. 

“Эрдэнэт хурд-2018” төвийн бүсийн хурдан морины уралдаан, даншиг наадамд газар газраас ирсэн шигшмэл хурдан хүлгүүд шандас шалган уралдснаас тод магнай торгон жолоо өргөж уралдаанч хүүхэд, уясан эзэн, наадамчин олноо баясган айраг түрүүнд хурдалсан хүлгүүдийн нэгдсэн цувааг хүргэж байна. 

Азарга 80

  1. Дорнод аймгийн Цагаан-Овоо сумын уугуул, Монгол Улсын Манлай уяач Түвдэнжаажидийн Батзоригийн цавьдар азарга
  2. Төв аймгийн Баян сумын уугуул, МУ-ын Алдарт уяач Энхболдын Анарын бор халзан 
  3. Архангай аймгийн Төвшрүүлэх сумын уугуул,  Монгол Улсын Манлай уяач Өлзийхутагийн Пүрэвбаатарын загал
  4. Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын уугуул,  аймгийн Алдарт уяач Батсайханы бор
  5. Төв аймгийн Баян сумын уугуул, уяач Нямжавын хээр

Их нас

  1.  Төв аймгийн Батсүмбэр сумын уугуул, уяач Батсайханы Саянсанаагийн хээр
  2. Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Л.Отгонтэнгэрийн бор
  3. Говь-Алтай аймгийн Баян-Уул  сумын уугуул,  Монгол Улсын Алдарт уяач Пүрэвдоржийн Алтансүхийн хүрэн
  4. Өвөрхангай аймгийн Хархорин сумын уугуул, Монгол Улсын Алдарт уяач Занабазарын Батбаярын хээр
  5. Завхан аймгийн Түдэвтэй сумын уугуул,  Монгол Улсын Алдарт уяач Гомбожавын Баярцогтын хээр

Соёолон

  1. Завхан аймгийн Тосонцэнгэл сумын уугуу, Монгол Улсын Тод манлай уяач Төмөрбаатарын Галбадрахын хонгор халзан
  2. Завхан аймгийн Завханмандал сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Цэрэндоржийн Мөнххуягийн цавьдар
  3. Сэлэнгэ аймгийн харъяат аймгийн Алдарт уяач Төрмөнхийн буурал
  4. Өвөрхангай аймгийн Бат-Өлзий сумын уугуул,  аймгийн Алдарт уяач Хадхүүгийн хар
  5. Завхан аймгийн Тосонцэнгэл сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Ууганбаярын халтар

Хязаалан

  1. Төв аймгийн Баян сумын уяач Баасансүрэнгийн Нямжавын хээр
  2. Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын уугуул, Монгол Улсын  Алдарт уяач Дэмбэрэлийн Дэлгэрбаяр халтар
  3. Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын уугуул,  аймгийн Алдарт уяач Гэндэнжавын Батсайханы бор халзан
  4. Завхан аймгийн Цагаанчулуут сумын уугуул,  аймгийн Алдарт уяач Балдоржийн Баярдоржийн хүрэн
  5. Завхан аймгийн Түдэвтэй сумын уугуул,  МУ-ын Алдарт уяач Гомбожавын Баярцогтын цавьдар

Шүдлэн

  1. Төв аймгийн Алтанбулаг сумын уяач Ганзоригийн хээр
  2. Архангай аймгийн Эрдэнбулган сумын уяач Мөнхбатын цавьдар
  3. Хөвсгөл аймгийн Шинэ-Идэр сумын уугуул,  МУ-ын Алдарт уяач Чулуунбатын Цэрэнбатын хүрэн
  4. Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын уяач Эрдэнэбаярын хээр
  5. Завхан аймгийн Эрдэнэхайрхан сумын уяач Ууганбаярын хээр

Даага

  1. Өмнөговь аймгийн Хүрмэн сумын уугуул,  МУ-ын Алдарт уяач Хоохорын Бадамсүрэнгийн хээр
  2. Хөвсгөл аймгийн Тариалан сумын уугуул,  аймгийн Алдарт уяач Дашийн Найдандоржийн хул
  3. Булган аймгийн Хангал сумын уугуул,  МУ-ын Алдарт уяач Доржийн Баясгалангийн хонгор халзан
  4. Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын уяач Эрдэнбатын Эрдэнэбилэгийн Толин халтар
  5. Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын уяач Лхагвасүрэнгийн Батболдын буурал

Эрлийз дээд

  1. Хөвсгөл аймгийн Шинэ-Идэр сумын уугуул,  МУ-ын Алдарт уяач Чулуунбатын Цэрэнбатын Янзага хул
  2. Баянхонгор аймгийн Баян-Овоо сумын уугуул,  аймгийн Алдарт уяач Цэндийн Энхтайваны хүрэн
  3. Говь-Алтай аймгийн Баян-Уул сумын уяач Түвдэнгийн Батжаргалын зээрд
  4. Улаанбаатар хотын Хан-Уул дүүргийн уяач Чимэдоржийн Хишигбаатарын бор
  5. Орхон аймгийн баян-Өндөр сумын уугуул,  аймгийн Алдарт уяач Гантөмөрийн хул

Эрлийз дунд

  1. Хэнтий аймгийн Дархан сумын уугуул,  аймгийн Алдарт уяач Доноодойн хээр
  2. Төв аймгийн Баян сумын уяач Нямжавын зээрд
  3. Хөвсгөл аймгийн Мөрөн сумын уугуул,  аймгийн Алдарт уяач Ганболдын хүрэн халзан
  4. Төв аймгийн Цээл сумын уугуул, МУ-ын Алдарт уяач Пүрэвийн Баяраагийн бор
  5. Архангай аймгийн Хотонт сумын уугуул,  аймгийн Алдарт уяач Лхагвасүрэнгийн хээр

Эрлийз бага

  1. Өвөрхангай аймгийн Хархорин сумын уяач Янгугийн Содбаатарын хонгор
  2. Өвөрхангай аймгийн Хархорин сумын уяач Янгугийн Содбаатарын хар
  3. Өмнөговь аймгийн Хүрмэн сумын уугуул,  МУ-ын Алдарт уяач Хоохорын Бадамсүрэнгийн хээр
  4. Хөвсгөл аймгийн Алдарт уяач Баатарын бор халзан
  5. Хөвсгөл аймгийн Мөрөн сумын уугуул,  аймгийн Алдарт уяач Ганболдын хул алаг

0 Сэтгэгдэл

ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдэлийг админ устгах эрхтэй.

    Сэтгэгдэл бичигдээгүй байна