Алтан Дарь-Овооны их тахилга, зүүн бүсийн уралдаанд айрагдсан морьдын цуваа

Алтан Дарь-Овооны их тахилга, Зүүн бүсийн уралдаанд газар газраас ирсэн 1550 хурдан туурт шандас сорин уралдсан. Уг уралдаан азарга 233, Их нас 315, Соёолон 194, Хязаалан 248, Шүдлэн 246, Даага 180, эрлийз дээд 51, эрлийз дунд 52, эрлийз бага насанд 31 хурдан туурт тоосоо өргөсөн. Ингээд түрүүлж айрагдсан морьдын цувааг хүргэж байна.

 АЗАРГА

1.    Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын Э.Бат-Эрдэний хүрэн зүсмийн азарга

2.    Сүхбаатар аймгийн Уулбаян сумын Э.Отгонбаатарын хээр зүсмийн азарга

3.    Говь-Алтай аймгийн Бигэр сумын Л.Батмөнхийн шарга зүсмийн азарга

4.    Баянхонгор аймгийн Баян-Овоо сумын Д.Жаргалсайханы хонгор будан зүсмийн азарга

5.    Сүхбаатар аймгийн Уулбаян сумын Г.Мөнхбаатарын хээр зүсмийн азарга

 ИХ НАС

1.    Хэнтий аймгийн Бор-Өндөр сумын Б.Бат-Өлзийгийн хүрэн зүсмийн морь

2.    Завхан аймгийн Эрдэнэхайрхан сумын Б.Энхболдын хүрэн зүсмийн морь

3.    Төв аймгийн Алтанбулаг  сумын О.Ганзоригийн хүрэн халзан зүсмийн морь

4.    Өвөрхангай аймгийн Есөнзүйл сумын С.Дэмчигийн хонгор зүсмийн морь

5.    Сүхбаатар аймгийн Асгат сумын Г.Чинтөмрийн хээр зүсмийн морь

 СОЁОЛОН

1.    Сүхбаатар аймгийн Баяндэлгэр сумын Д.Аюулгүйн бор зүсмийн соёолон

2.    Өмнөговь аймгийн Булган сумын Н.Хүрлээгийн хар зүсмийн соёолон

3.    Сүхбаатар аймгийн Баяндэлгэр сумын Д.Аваадоржийн хүрэн зүсмийн соёолон

4.    Сүхбаатар аймгийн Халзан сумын М.Эрдэнийн хүрэн халзан зүсмийн соёолон

5.    Сүхбаатар аймгийн Халзан сумын Н.Батбаярын ногоон зүсмийн соёолон

 ХЯЗААЛАН

1.    Сүхбаатар аймгийн Эрдэнэцагаан сумын Б.Улаанбаатарын хонгор зүсмийн хязаалан

2.    Завхан аймгийн Эрдэнэхайрхан сумын Б.Энхболдын хээр зүсмийн хязаалан

3.    Сүхбаатар аймгийн Онгон сумын М.Нямаагийн бор зүсмийн хязаалан

4.    Сүхбаатар аймгийн Баруун-Урт сумын Р.Ганхуягын хар зүсмийн хязаалан

5.    Сүхбаатар аймгийн Дарьганга сумын Ц.Бат-Эрдэний бор зүсмийн хязаалан

 ШҮДЛЭН

1.    Баянхонгор аймгийн Жаргалант сумын Л.Алтанхуягын өсгий цагаан хээр зүсмийн шүдлэн

2.    Увс аймгийн Зүүнговь сумын Б.Норовсамбуугийн халиун зүсмийн шүдлэн

3.    Хэнтий аймгийн Бор-Өндөр сумын Б.Бат-Өлзийн саарал зүсмийн шүдлэн

4.    Сүхбаатар аймгийн Баяндэлгэр сумын Д.Аваасүрэнгийн зээрд зүсмийн шүдлэн

5.    Завхан аймгийн Эрдэнэхайрхан сумын Б.Энхболдын бор зүсмийн шүдлэн

ДААГА

1.    Дорнод аймгийн Халхгол сумын Б.Батсүхийн хонгор зүсмийн даага

2.    Сүхбаатар аймгийн Халзан сумын Н.Баярхүүгийн хүрэн зүсмийн даага

3.    Увс аймгийн Зүүнговь сумын Б.Норовсамбуугийн хүрэн халзан зүсмийн даага

4.    Увс аймгийн Зүүнговь сумын Б.Норовсамбуугийн хүрэн буурал зүсмийн даага

5.    Хэнтий аймгийн Галшар сумын Ю.Батсүхийн хүрэн зүсмийн даага

 ЭРЛИЙЗ ДЭЭД НАС

 1.    Төв аймгийн Баянцогт сумын О.Ренцэнжүгдэрийн бор

2.    Завхан аймгийн Эрдэнэхайрхан сумын Б.Энхболдын хонгор

3.    Өвөрхангай аймгийн Хархорин сумын Х.Гарьдмагнайн шарга халзан

4.    Өвөрхангай аймгийн Баян-Өндөр сумын М.Мөнхбатын бор

5.    Архангай аймгийн Эрдэнэбулган сумын Н.Мөнхбатын ембүү зээрд

ЭРЛИЙЗ ДУНД НАС

 1.    Өвөрхангай аймгийн Уянга сумын Ч.Бямбасүрэнгийн хүрэн

2.    Завхан аймгийн Сонгино сумын З.Идэрчулууны хүрэн

3.    Дорнод аймгийн Булган сумын Э.Доржрагчаагийн бор

4.    Говь-Алтай аймгийн Чандмань сумын Ж.Энхболдын хээр

5.    Сүхбаатар аймгийн Баяндэлгэр сумын Д.Аюулгүйн хүрэн халзан

ЭРЛИЙЗ БАГА НАС

1.    Сүхбаатар аймгийн Баяндэлгэр сумын Д.Аваасүрэнгийн хүрэн даага

2.    Архангай аймгийн Хотонт сумын Д.Лхагвасүрэнгийн хүрэн даага

3.    Дорнод аймгийн Цагаан-Овоо сумын Н.Баярсайханы хонгор халзан даага

4.    Хэнтий аймгийн Баянхутаг сумын Э.Мягмардоржийн халтар даага

5.    Говь-Алтай аймгийн Есөнбулаг сумын Д.Цогбаярын хонгор халзан даага айргийн тавд тус тус хурдлан ирж уясан эзэн, хурсан олноо баярлууллаа.

0 Сэтгэгдэл

ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдэлийг админ устгах эрхтэй.

    Сэтгэгдэл бичигдээгүй байна