Тахиа жилийн Шилдэг уралдаанч хүүхдүүд
А.Тэлмэн
2018 оны 2-р сарын 26 -нд
XVII жарны “Тийн унжлагат” хэмээх шар нохой жилийн сар шинийн босгон дээр шилдгээр шалгарсан уралдаанч хүүхдүүдийг танилцуулъя.
Шилдгийн шилдэг уралдаанчаар: Нийслэлийн Хан-Уул дүүргийн “Цэцээ гүн” 59 дүгээр сургуулийн VI ангийн сурагч, “Түмний эх” гал уяаны уралдаанч, 12 настай Гүндэгмаагийн Отгонбаяр
Шилдэг уралдаанчаар:
1. Бүсийн уралдаанаас 1 айраг, аймаг, сумдын наадмаас 3 түрүү, 2 айраг хүртсэн амжилтаар Архангай аймгийн гуравдугаар сургуулийн V ангийн сурагч, 12 настай Цогтгэрэлийн Сүхбат
2. Бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, аймаг, сумдын наадмаас 2 түрүү, 5 айраг хүртсэн амжилтаар Булган аймгийн Бугат сумын уугуул, Орхон аймгийн 14 дүгээр сургуулийн VI ангийн сурагч 12 настай Бат-Эрдэнийн Ган-Эрдэнэ
3. Бүсийн уралдаанаас 1 айраг, аймаг, сумдын наадмаас 1 түрүү, 4 айраг хүртсэн амжилтаар Баянхонгор аймгийн Бууцагаан сумын дунд сургуулийн IV ангийн сурагч, 12 настай Амарсанаагийн Есөн-Эрдэнэ
4. Аймаг, сумдын уралдаанаас 2 түрүү, 6 айраг хүртсэн амжилтаар Баян-Өлгий аймгийн Өлгий сумын дунд сургуулийн IX ангийн сурагч, 15 настай Аманжаны Бекжаны
5. Улс, бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, 2 айраг, аймаг сумдын наадмаас 2 түрүү, 1 айраг хүртсэн амжилтаар Говьсүмбэр аймгийн Баянтал сумын дунд сургуулийн III ангийн сурагч 9 настай Батхуягийн Амин-Эрдэнэ
6. Бүсийн уралдаанаас 1 айраг, аймаг, сумдын наадмаас 1 түрүү, 2 айраг хүртсэн амжилтаар Говь-Алтай аймгийн Баян-Уул сумын бүрэн дунд сургуулийн V ангийн сурагч, 11 настай Баянмөнхийн Хүрэлсүх
7. Бүсийн уралдаануудаас 3 айраг, аймаг, сумдын наадмаас 3 түрүү, 3 айраг хүртсэн амжилтаар Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын хоёрдугаар дунд сургуулийн V ангийн сурагч, 11 настай Золжаргалын Тамираа
8. Улс, бүсийн уралдаанаас 2 түрүү, 6 айраг хүртсэн амжилтаар Дундговь аймгийн Хулд сумын бүрэн дунд сургуулийн VII ангийн сурагч, “Шандаст хүлэг” гал уяаны уралдаанч, 13 настай Гансүхийн Энхболд
9. Бүсийн уралдаанаас 1 айраг, аймаг, сумдын уралдаанаас 2 түрүү, 2 айраг хүртсэн амжилтаар Дорноговь аймгийн Мандах сумын дунд сургуулийн V ангийн сурагч Цэцэгбаярын Аззаяа
10. Бүсийн уралдаанаас 3 түрүү, 2 айраг хүртсэн амжилтаар “Мөрөн Гурван эрдэнэ” сургуулийн VIII ангийн сурагч, 14 настай Отгонбаярын Өлзийбат
11. Бүсийн уралдаанаас 3 айраг хүртсэн амжилтаар Төв аймгийн Алтанбулаг сумын дунд сургуулийн V ангийн сурагч, 10 нстай Баасанжавын Отгонбилэг
12. Аймаг, сумдын наадмаас 2 түрүү, 6 айраг хүртсэн амжилтаар Сэлэнгэ аймгийн Алтанбулаг сумын дунд сургуулийн IV ангийн сурагч, 10 настай Болорчимэгийн Тэмүүжин
13. Аймаг, сумдын наадмаас 6 түрүү, 13 айраг хүртсэн амжилтаар Ховд аймгийн Зэрэг сумын дунд сургуулийн V ангийн сурагч, 11 настай Жоншийн Батболд
14. Бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, аймаг, сумдын наадмаас 1 түрүү, 3 айраг хүртсэн амжилтаар Хэнтий аймгийн Хэрлэн сумын дунд сургуулийн IX ангийн сурагч, 16 настай Баатарцогтын Хувьтөгөлдөр
15. Аймаг, сумдын наадмаас 3 түрүү, 6 айраг хүртсэн амжилтаар Завхан аймгийн Дөрвөлжин сумын дунд сургуулийн III ангийн сурагч, 9 настай Батхуягийн Түвшинбаяр
16. Бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, аймаг, сумдын наадмаас 2 түрүү, 5 айрагт хүртсэн амжилтаар Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын гуравдугаар сургуулийн VIII ангийн сурагч, 14 настай Аззаяагийн Мөнх-Оргил
17. Улс, бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, 1 айраг хүртсэн амжилтаар Сүхбаатар аймгийн Баруун-Урт сумын гуравдугаар сургуулийн V ангийн сурагч, 10 настай Батжаргалын Гантөгс
18. Улс, бүсийн уралдаанаас 2 түрүү, 2 айраг, аймаг, сумдын наадмаас 5 түрүү, 3 айраг хүртсэн амжилтаар Өмнөговь аймгийн Цогтцэций сумын дунд сургуулийн IV ангийн сурагч, 10 настай Дарьсүрэнгийн Энхболд
19. Улс, бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, 1 айраг хүртсэн амжилтаар Өвөрхангай аймгийн Хайрхандулаан сумын дунд сургуулийн VII ангийн сурагч, 13 настай Дашзэвэгийн Цэрэнтогтох
20. Бүсийн уралдаанаас 1 айраг, аймаг, сумдын наадмаас 1 түрүү, 5 айраг хүртсэн амжилтаар Увс аймгийн Баруунтуруун сумын дунд сургуулийн Х ангийн сурагч, 14 настай Баянтөрийн Гантөгс
21. Бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, 2 айраг, аймаг, сумдын наадмаас 3 түрүү, 2 айраг хүртсэн Дархан-Уул аймгийн 15 дугаар сургуулийн VIII ангийн сурагч, 14 настай Мөнхзаяагийн Түвшинтөгс
22. Улс, бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, 2 айраг хүртсэн амжилтаар нийслэлийн Хан-Уул дүүргийн “Цэцээ гүн” 59 дүгээр сургуулийн VI ангийн сурагч, 11 настай Золжаргалын Мөнгөншагай
23. Улс, бүсийн уралдаанаас 5 түрүү, 3 айраг хүртсэн амжилтаар Төв аймгийн Зуунмод сумын “Хүмүүн” цогцолбор сургуулийн VII ангийн сурагч, 12 настай Далайн Мөнхтэмүүжин
24. Улс, бүсийн уралдаанаас 3 түрүү, 5 айраг хүртсэн амжилтаар нийслэлийн Хан-Уул дүүргийн “Цэцээ гүн” 59 дүгээр сургуулийн VI ангийн сурагч, 12 настай Хишигбатын Одбаяр
25. Бүсийн уралдаанаас 2 түрүү, 6 айраг хүртсэн амжилтаар нийслэлийн Багахангай дүүргийн нэгдүгээр сургуулийн V ангийн сурагч, 10 настай Буянхишигийн Буянжаргал
26. Улс, бүсийн уралдаанаас 4 түрүү, 4 айраг хүртсэн амжилтаар Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын 13 дугаар дунд бургуулийн VIII ангийн сурагч, 13 настай Ганболдын Ганхүлэг
27. Улс, бүсийн уралдаанаас 4 түрүү, 1 айраг хүртсэн амжилтаар нийслэлийн Хан-Уул дүүргийн “Цэцээ гүн” 59 дүгээр дунд сургуулийн V ангийн сурагч, 10 настай Цолмонбаатарын Өсөх-Од
28. Улс, бүсийн уралдаанаас 2 түрүү, 5 айраг хүртсэн амжилтаар Сүхбаатар аймгийн Түмэнцогт сумын бүрэн дунд сургуулийн VII ангийн сурагч, 12 настай Батаагийн Сүхбат
29. Улс, бүсийн уралдаанаас 2 түрүү, 6 айраг хүртсэн амжилтаар нийслэлийн Хан-Уул дүүргийн 63 дугаар дунд сургуулийн V ангийн сурагч, 12 настай Хишигжаргалын Содномдорж
30. Улс, бүсийн уралдаанаас 2 түрүү, 4 айраг хүртсэн амжилтаар Дундговь аймгийн Сайнцагаан сумын нэгдүгээр дунд сургуулийн VII ангийн сурагч, “Тэнүүн говийн хурд” гал уяаны уралдаанч, 12 настай Батхүүгийн Гомбо
31. Улс, бүсийн уралдаанаас 6 айраг хүртсэн амжилтаар Төв аймгийн Батсүмбэр сумын бүрэн дунд сургуулийн VIII ангийн сурагч, 15 настай Төмөрчөдөрийн Сүххуяг нар шалгарлаа.
Шилдгийн шилдэг уралдаанчаар: Нийслэлийн Хан-Уул дүүргийн “Цэцээ гүн” 59 дүгээр сургуулийн VI ангийн сурагч, “Түмний эх” гал уяаны уралдаанч, 12 настай Гүндэгмаагийн Отгонбаяр
Шилдэг уралдаанчаар:
1. Бүсийн уралдаанаас 1 айраг, аймаг, сумдын наадмаас 3 түрүү, 2 айраг хүртсэн амжилтаар Архангай аймгийн гуравдугаар сургуулийн V ангийн сурагч, 12 настай Цогтгэрэлийн Сүхбат
2. Бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, аймаг, сумдын наадмаас 2 түрүү, 5 айраг хүртсэн амжилтаар Булган аймгийн Бугат сумын уугуул, Орхон аймгийн 14 дүгээр сургуулийн VI ангийн сурагч 12 настай Бат-Эрдэнийн Ган-Эрдэнэ
3. Бүсийн уралдаанаас 1 айраг, аймаг, сумдын наадмаас 1 түрүү, 4 айраг хүртсэн амжилтаар Баянхонгор аймгийн Бууцагаан сумын дунд сургуулийн IV ангийн сурагч, 12 настай Амарсанаагийн Есөн-Эрдэнэ
4. Аймаг, сумдын уралдаанаас 2 түрүү, 6 айраг хүртсэн амжилтаар Баян-Өлгий аймгийн Өлгий сумын дунд сургуулийн IX ангийн сурагч, 15 настай Аманжаны Бекжаны
5. Улс, бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, 2 айраг, аймаг сумдын наадмаас 2 түрүү, 1 айраг хүртсэн амжилтаар Говьсүмбэр аймгийн Баянтал сумын дунд сургуулийн III ангийн сурагч 9 настай Батхуягийн Амин-Эрдэнэ
6. Бүсийн уралдаанаас 1 айраг, аймаг, сумдын наадмаас 1 түрүү, 2 айраг хүртсэн амжилтаар Говь-Алтай аймгийн Баян-Уул сумын бүрэн дунд сургуулийн V ангийн сурагч, 11 настай Баянмөнхийн Хүрэлсүх
7. Бүсийн уралдаануудаас 3 айраг, аймаг, сумдын наадмаас 3 түрүү, 3 айраг хүртсэн амжилтаар Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын хоёрдугаар дунд сургуулийн V ангийн сурагч, 11 настай Золжаргалын Тамираа
8. Улс, бүсийн уралдаанаас 2 түрүү, 6 айраг хүртсэн амжилтаар Дундговь аймгийн Хулд сумын бүрэн дунд сургуулийн VII ангийн сурагч, “Шандаст хүлэг” гал уяаны уралдаанч, 13 настай Гансүхийн Энхболд
9. Бүсийн уралдаанаас 1 айраг, аймаг, сумдын уралдаанаас 2 түрүү, 2 айраг хүртсэн амжилтаар Дорноговь аймгийн Мандах сумын дунд сургуулийн V ангийн сурагч Цэцэгбаярын Аззаяа
10. Бүсийн уралдаанаас 3 түрүү, 2 айраг хүртсэн амжилтаар “Мөрөн Гурван эрдэнэ” сургуулийн VIII ангийн сурагч, 14 настай Отгонбаярын Өлзийбат
11. Бүсийн уралдаанаас 3 айраг хүртсэн амжилтаар Төв аймгийн Алтанбулаг сумын дунд сургуулийн V ангийн сурагч, 10 нстай Баасанжавын Отгонбилэг
12. Аймаг, сумдын наадмаас 2 түрүү, 6 айраг хүртсэн амжилтаар Сэлэнгэ аймгийн Алтанбулаг сумын дунд сургуулийн IV ангийн сурагч, 10 настай Болорчимэгийн Тэмүүжин
13. Аймаг, сумдын наадмаас 6 түрүү, 13 айраг хүртсэн амжилтаар Ховд аймгийн Зэрэг сумын дунд сургуулийн V ангийн сурагч, 11 настай Жоншийн Батболд
14. Бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, аймаг, сумдын наадмаас 1 түрүү, 3 айраг хүртсэн амжилтаар Хэнтий аймгийн Хэрлэн сумын дунд сургуулийн IX ангийн сурагч, 16 настай Баатарцогтын Хувьтөгөлдөр
15. Аймаг, сумдын наадмаас 3 түрүү, 6 айраг хүртсэн амжилтаар Завхан аймгийн Дөрвөлжин сумын дунд сургуулийн III ангийн сурагч, 9 настай Батхуягийн Түвшинбаяр
16. Бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, аймаг, сумдын наадмаас 2 түрүү, 5 айрагт хүртсэн амжилтаар Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын гуравдугаар сургуулийн VIII ангийн сурагч, 14 настай Аззаяагийн Мөнх-Оргил
17. Улс, бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, 1 айраг хүртсэн амжилтаар Сүхбаатар аймгийн Баруун-Урт сумын гуравдугаар сургуулийн V ангийн сурагч, 10 настай Батжаргалын Гантөгс
18. Улс, бүсийн уралдаанаас 2 түрүү, 2 айраг, аймаг, сумдын наадмаас 5 түрүү, 3 айраг хүртсэн амжилтаар Өмнөговь аймгийн Цогтцэций сумын дунд сургуулийн IV ангийн сурагч, 10 настай Дарьсүрэнгийн Энхболд
19. Улс, бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, 1 айраг хүртсэн амжилтаар Өвөрхангай аймгийн Хайрхандулаан сумын дунд сургуулийн VII ангийн сурагч, 13 настай Дашзэвэгийн Цэрэнтогтох
20. Бүсийн уралдаанаас 1 айраг, аймаг, сумдын наадмаас 1 түрүү, 5 айраг хүртсэн амжилтаар Увс аймгийн Баруунтуруун сумын дунд сургуулийн Х ангийн сурагч, 14 настай Баянтөрийн Гантөгс
21. Бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, 2 айраг, аймаг, сумдын наадмаас 3 түрүү, 2 айраг хүртсэн Дархан-Уул аймгийн 15 дугаар сургуулийн VIII ангийн сурагч, 14 настай Мөнхзаяагийн Түвшинтөгс
22. Улс, бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, 2 айраг хүртсэн амжилтаар нийслэлийн Хан-Уул дүүргийн “Цэцээ гүн” 59 дүгээр сургуулийн VI ангийн сурагч, 11 настай Золжаргалын Мөнгөншагай
23. Улс, бүсийн уралдаанаас 5 түрүү, 3 айраг хүртсэн амжилтаар Төв аймгийн Зуунмод сумын “Хүмүүн” цогцолбор сургуулийн VII ангийн сурагч, 12 настай Далайн Мөнхтэмүүжин
24. Улс, бүсийн уралдаанаас 3 түрүү, 5 айраг хүртсэн амжилтаар нийслэлийн Хан-Уул дүүргийн “Цэцээ гүн” 59 дүгээр сургуулийн VI ангийн сурагч, 12 настай Хишигбатын Одбаяр
25. Бүсийн уралдаанаас 2 түрүү, 6 айраг хүртсэн амжилтаар нийслэлийн Багахангай дүүргийн нэгдүгээр сургуулийн V ангийн сурагч, 10 настай Буянхишигийн Буянжаргал
26. Улс, бүсийн уралдаанаас 4 түрүү, 4 айраг хүртсэн амжилтаар Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын 13 дугаар дунд бургуулийн VIII ангийн сурагч, 13 настай Ганболдын Ганхүлэг
27. Улс, бүсийн уралдаанаас 4 түрүү, 1 айраг хүртсэн амжилтаар нийслэлийн Хан-Уул дүүргийн “Цэцээ гүн” 59 дүгээр дунд сургуулийн V ангийн сурагч, 10 настай Цолмонбаатарын Өсөх-Од
28. Улс, бүсийн уралдаанаас 2 түрүү, 5 айраг хүртсэн амжилтаар Сүхбаатар аймгийн Түмэнцогт сумын бүрэн дунд сургуулийн VII ангийн сурагч, 12 настай Батаагийн Сүхбат
29. Улс, бүсийн уралдаанаас 2 түрүү, 6 айраг хүртсэн амжилтаар нийслэлийн Хан-Уул дүүргийн 63 дугаар дунд сургуулийн V ангийн сурагч, 12 настай Хишигжаргалын Содномдорж
30. Улс, бүсийн уралдаанаас 2 түрүү, 4 айраг хүртсэн амжилтаар Дундговь аймгийн Сайнцагаан сумын нэгдүгээр дунд сургуулийн VII ангийн сурагч, “Тэнүүн говийн хурд” гал уяаны уралдаанч, 12 настай Батхүүгийн Гомбо
31. Улс, бүсийн уралдаанаас 6 айраг хүртсэн амжилтаар Төв аймгийн Батсүмбэр сумын бүрэн дунд сургуулийн VIII ангийн сурагч, 15 настай Төмөрчөдөрийн Сүххуяг нар шалгарлаа.
0 Сэтгэгдэл
ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдэлийг админ устгах эрхтэй.
- Лхагва, 17:46 минут Богд хан уулын аймаг байгуулагдсаны 100 жилийн ой,…
- Лхагва, 11:21 минут МУ-ын Тод манлай уяач Б.Далай: Уяачийн амжилтанд г…
- 3-р сарын 19 -нд Архангай аймгийн 100 жилийн ой, хангайн бүсийн ура…
- 3-р сарын 19 -нд 2023 оны ММСУХ-ны чансаа өндөр уяачид
- 3-р сарын 05 -нд 2023 ОНЫ 21 АЙМГИЙН ШИЛДЭГ УЯАЧ, УРАЛДААНЧ ХҮҮХДҮҮ…
- 3-р сарын 05 -нд Аймгийн Алдарт уяач Ш.Мөнхбаатар:Ах дүү дөрвүүл аа…
- 3-р сарын 05 -нд 2023 ОНЫ ММСУХ-НЫ 21 АЙМГИЙН ШИЛДЭГ САЛБАР ХОЛБОО,…
- 3-р сарын 05 -нд Архангай аймгийн 100 жилийн ой, хангайн бүсийн ура…
- 2-р сарын 27 -нд Манлай уяач Ч.Сугар: Алаг морийг харсан хүн болгон…
- 2-р сарын 27 -нд 2022 оны чансаа өндөр сонгомол дээд насны хүлгүүд
- 2024 оны 2-р сарын 26 -нд Н.Билэгтсайхан 66 оноогоор 2022 оны чансаа өндөр у…
- 2024 оны 2-р сарын 26 -нд Хэнтий аймгийн 100 жилийн ой, зүүн бүсийн уралдаан…
- 2024 оны 2-р сарын 26 -нд МОНГОЛ УЛСЫН 2022 ОНЫ ӨНДӨР ЧАНСААТАЙ ИХ НАСНЫ МОР…
- 2024 оны 2-р сарын 26 -нд О.Батбилэг 73 оноогоор 2022 оны чансаа өндөр уяачд…
- 2024 оны 2-р сарын 26 -нд МУ-ын Алдарт уяач Г.Болдбаатар:Наадмын маргаашнаас…
- 2024 оны 2-р сарын 22 -нд 2022 оны чансаа өндөр азарганууд
- 2024 оны 2-р сарын 22 -нд 2022 оны МУ-ын шилдэг уяач, уралдаанч хүүхдүүд
- 2024 оны 2-р сарын 21 -нд ММСУХ-ны 2022 оны шилдгүүд шагналаа авлаа
- 2024 оны 2-р сарын 21 -нд Архангай аймгийн 100 жилийн ой, хангайн бүсийн ура…
- 2024 оны 2-р сарын 20 -нд Уяач Б.Батжаргал: Сүүлд цоохор даага даяндуулсан
- 2024 оны 2-р сарын 19 -нд Богд хан уулын аймаг байгуулагдсаны 100 жилийн ой,…
- 2024 оны 2-р сарын 14 -нд Цолоо ахиулсан уяачид
- 2024 оны 2-р сарын 07 -нд Нийслэлийн Алдарт уяач цолоор 28 хүн шагнагджээ
- 2024 оны 2-р сарын 07 -нд Дөрвөн Тод, дөрвөн Манлай, 18 Алдарт уяач цол авах…
- 2024 оны 2-р сарын 07 -нд Сумын Алдарт уяач Н.ДУГАРЖАВ: БИ ДӨРӨВДҮГЭЭР АНГИА…
- 2024 оны 2-р сарын 05 -нд Богд хан уулын аймаг байгуулагдсаны 100 жилийн ой,…
- 2024 оны 2-р сарын 05 -нд Хэнтий аймгийн 100 жилийн ой, зүүн бүсийн уралдаан…
- 2024 оны 1-р сарын 27 -нд Сумын Алдарт уяач Д.Батбаяр: Би Биндэрт анх адуу т…
- 2024 оны 1-р сарын 26 -нд Хэнтий аймгийн 100 жилийн ой, зүүн бүсийн уралдаан…
- 2024 оны 1-р сарын 25 -нд Архангай аймгийн 100 жилийн ой, хангайн бүсийн ура…
- 2024 оны 1-р сарын 24 -нд СУМЫН АЛДАРТ УЯАЧ А.Цэрэндорж: ЗААМАРТ ДАЛАЙ ЛАМЫГ…
- 2024 оны 1-р сарын 22 -нд Завхан аймгийн 100 жилийн ой, баруун бүсийн уралда…
- 2024 оны 1-р сарын 21 -нд Аймгийн Алдарт уяач Б.Баттөр: Таван жилийн дотор с…
- 2024 оны 1-р сарын 18 -нд Богд хан уулын аймаг байгуулагдсаны 100 жилийн ой,…
- 2024 оны 1-р сарын 15 -нд Аймгийн Алдарт уяач Ц.Жамсран: Өөрийн тамгатай уна…
- 2024 оны 1-р сарын 15 -нд Богд хан уулын аймаг байгуулагдсаны 100 жилийн ой,…
- 2024 оны 1-р сарын 11 -нд Хэнтий аймгийн 100 жилийн ой, зүүн бүсийн уралдаан…
- 2024 оны 1-р сарын 10 -нд Аймгийн Алдарт уяач М.Мөнхбаяр: Адууны төлөө уйгаг…
- 2024 оны 1-р сарын 10 -нд Завхан аймгийн 100 жилийн ой, баруун бүсийн уралда…
- 2024 оны 1-р сарын 08 -нд Сумын Алдарт уяач Ц.ГЭРЭЛБААТАР: Сайн адууны удам …
- 2024 оны 1-р сарын 08 -нд Завхан аймгийн 100 жилийн ой, баруун бүсийн урал…
- 2024 оны 1-р сарын 03 -нд Хамгийн шимт тэжээлийг мэдэх үү?
- 2024 оны 1-р сарын 02 -нд М.Энхтайван: Хүн хэдий чинээ сэтгэлээ өгнө, адуу т…
- 2023 оны 12-р сарын 27 -нд Хэнтий аймгийн 100 жилийн ой, зүүн бүсийн уралдаан…
- 2023 оны 12-р сарын 25 -нд Баахан хэрэг тарих Баяндэлгэрийн буурал
- 2023 оны 12-р сарын 23 -нд Нийслэлийн Алдарт Уяач цолны болзол хангасан уяачд…
- 2023 оны 12-р сарын 22 -нд Аймгийн Алдарт уяач Г.Энхбаатар: Аавынхаа уяаны ар…
- 2023 оны 12-р сарын 17 -нд Хэнтий аймгийн 100 жилийн ой, зүүн бүсийн уралдаан…
- 2023 оны 10-р сарын 29 -нд Сумын Алдарт уяач Л.Батноров: Азарганы түрүүгээр а…
- 2023 оны 10-р сарын 28 -нд Өвгөн ноён М.Пүрэвжавын нэрэмжит уралдаануудын нэг…
Сэтгэгдэл бичигдээгүй байна