Тахиа жилийн Шилдэг уяачид
А.Тэлмэн
2018 оны 2-р сарын 23 -нд
XVII жарны “Тийн унжлагат” хэмээх шар нохой жилийн сар шинийн босгон дээр шилдгээр шалгарсан уяачдыг танилцуулъя.
Шилдгийн шилдэг уяачаар: Улс, бүсийн уралдаанаас 5 түрүү, 26 айраг хүртсэн амжилтаар Дорнод аймгийн Баянтүмэн сумын харьяат, Тод манлай уяач Ононгийн Батбилэг
Шилдэг залуу уяачаар: Улс, бүсийн уралдаанаас 2 түрүү, 7 айраг хүртсэн амжилтаар Дундговь аймгийн Хулд сумын уугуул, Монгол Улсын Алдарт уяач Баярсайханы Лхагва-Очир
Шилдэг уяачаар:
1. Бүсийн уралдаанаас 1 айраг, аймаг, сумдын наадмаас 3 түрүү, 2 айраг хүртсэн амжилтаар Архангай аймгийн Батцэнгэл сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Дуламсүрэнгийн Цогтгэрэл
2. Бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, аймаг, сумдын наадмаас 2 түрүү, 5 айраг хүртсэн амжилтаар Булган аймгийн Бугат сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Даваадоржийн Пүрэвбат
3. Аймаг, сумдын наадмаас 3 түрүү, 2 айраг хүртсэн амжилтаар Баянхонгор аймгийн Баян-Овоо сумын уугуул Минжмаагийн Мөнхбаяр
4. Аймаг, сумдын наадмаас 2 түрүү, 4 айраг хүртсэн амжилтаар Баян-Өлгий аймгийн Баяннуур сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Абзалын Бахитбек
5. Улс, бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, 2 айраг, аймаг, сумдын наадмаас 2 түрүү, 1 айраг хүртсэн амжилтаар Говьсүмбэр аймгийн Баянтал сумын харьяат Батнасангийн Нямсүрэн
6. Бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, 1 айраг, аймаг, сумдын наадмаас 4 айраг хүртсэн амжилтаар Говь-Алтай аймгийн Жаргалан сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Чулуунбаатарын Лхагва
7. Бүсийн уралдаанаас 3 айраг, аймаг, сумдын наадмаас 3 түрүү, 3 айраг хүртсэн амжилтаар Дорнод аймгийн Чойбалсан сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Бэхбатын Бэххуяг
8. Бүсийн уралдаанаас 2 айраг, аймаг, сумдын наадмаас 1 түрүү, 5 айраг хүртсэн амжилтаар Дорноговь аймгийн Сайншанд сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Доржхуягийн Хашбат
9. Бүсийн уралдаанаас 3 түрүү, 2 айраг хүртсэн амжилтаар Хөвсгөл аймгийн Шинэ-Идэр сумын уугуул, МУ-ын Алдарт уяач Чулуунбатын Цэрэнбат
10. Бүсийн уралдаанаас 2 түрүү, 4 айраг хүртсэн Төв аймгийн Алтанбулаг сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Батмөнхийн Батхүү
11. Бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, аймаг, сумдын наадмаас 2 айраг хүртсэн амжилтаар Сэлэнгэ аймгийн Хушаат сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Ойдовын Бат-Очир
12. Аймаг, сумдын наадмаас 6 түрүү, 11 айраг хүртсэн амжилтаар Ховд аймгийн Зэрэг сумын уугуул Бөхчулууны Баатарбилэг
13. Бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, аймаг, сумдын наадмаас 2 түрүү, 3 айраг хүртсэн амжилтаар Хэнтий аймгийн Баянхутаг сумын уугуул Лхагвасүрэнгийн Анхбаяр
14. Аймаг, сумдын наадмаас 3 түрүү, 6 айраг хүртсэн амжилтаар Завхан аймгийн Дөрвөлжин сумын уугуул Дамбасүрэнгийн Батхуяг
15. Бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, аймаг, сумдын наадмаас 2 түрүү, 7 айраг хүртсэн амжилтаар Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын харьяат, аймгийн Алдарт уяач Дэмбэрэлийн Нацагдорж
16. Улс, бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, 1 айраг хүртсэн амжилтаар Сүхбаатар аймгийн Эрдэнэцагаан сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Эзэннайрамдахын Мөнх-Эрдэнэ
17. Бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, 3 айраг, аймаг, сумдын наадмаас 3 түрүү, 7 айраг хүртсэн амжилтаар Өмнөговь аймгийн Цогтцэций сумын харьяат, аймгийн Алдарт уяач Наранцэцэгийн Алдаржаргалан
18. Улс, бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, 1 айраг хүртсэн амжилтаар Өвөрхангай аймгийн Хайрхандулаан сумын уугуул, Тод манлай уяач Бат-Өлзийн Отгоннасан
19. Аймаг, сумдын наадмаас 4 түрүү, 2 айраг хүртсэн амжилтаар Увс аймгийн Зүүнговь сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Бадарчийн Норовсамбуу
20. Улс, бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, 3 айраг, аймаг, сумдын наадмаас 2 түрүү, 3 айраг хүртсэн амжилтаар Дархан-Уул аймгийн Дархан сумын харьяат, аймгийн Алдарт уяач Жалцавын Лхагвацэрэн
21. Улс, бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, 2 айраг хүртсэн амжилтаар нийслэлийн Сонгинохайрхан дүүргийн харьяат Балдоржийн Баярдорж
22. Улс, бүсийн уралдаанаас 7 түрүү, 19 айраг хүртсэн амжилтаар Төв аймгийн Сэргэлэн сумын уугуул, Манлай уяач Түмэндэлгэрийн Ихбаяр
23. Улс, бүсийн уралдаанаас 4 түрүү, 8 айраг хүртсэн амжилтаар Дорнод аймгийн Цагаан-Овоо сумын уугуул, Манлай уяач Түвдэнжаажидын Батзориг
24. Улс, бүсийн уралдаанаас 3 түрүү, 7 айраг хүртсэн амжилтаар Ховд аймгийн Дарив сумын уугуул, Тод манлай уяач Түвдэнгийн Батцоож
25. Улс, бүсийн уралдаанаас 5 түрүү, 4 айраг хүртсэн амжилтаар Төв аймгийн Баянцогт сумын уугуул, Тод манлай уяач Дашцэрэнгийн Одгэрэл
26. Улс, бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, 10 айраг хүртсэн амжилтаар Төв аймгийн Сэргэлэн сумын уугуул, МУ-ын Алдарт уяач Сашкагийн Эрдэнэбат
27. Засгийн газрын тогтоолт бүсийн уралдаанаас 2 түрүү, 7 айраг хүртсэн Улаанбаатар хотын Багахангай дүүргийн харьяат, МУ-ын Алдарт уяач Ганбаатарын Буянтогтох
28. Улс, бүсийн уралдаанаас 3 түрүү, 5 айраг хүртсэн амжилтаар Говь-Алтай аймгийн Баян-Уул сумын уугуул, МУ-ын Алдарт уяач Пүрэвдоржийн Алтансүх нар тодорсон юм.
У.Энхмаа
Шилдгийн шилдэг уяачаар: Улс, бүсийн уралдаанаас 5 түрүү, 26 айраг хүртсэн амжилтаар Дорнод аймгийн Баянтүмэн сумын харьяат, Тод манлай уяач Ононгийн Батбилэг
Шилдэг залуу уяачаар: Улс, бүсийн уралдаанаас 2 түрүү, 7 айраг хүртсэн амжилтаар Дундговь аймгийн Хулд сумын уугуул, Монгол Улсын Алдарт уяач Баярсайханы Лхагва-Очир
Шилдэг уяачаар:
1. Бүсийн уралдаанаас 1 айраг, аймаг, сумдын наадмаас 3 түрүү, 2 айраг хүртсэн амжилтаар Архангай аймгийн Батцэнгэл сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Дуламсүрэнгийн Цогтгэрэл
2. Бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, аймаг, сумдын наадмаас 2 түрүү, 5 айраг хүртсэн амжилтаар Булган аймгийн Бугат сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Даваадоржийн Пүрэвбат
3. Аймаг, сумдын наадмаас 3 түрүү, 2 айраг хүртсэн амжилтаар Баянхонгор аймгийн Баян-Овоо сумын уугуул Минжмаагийн Мөнхбаяр
4. Аймаг, сумдын наадмаас 2 түрүү, 4 айраг хүртсэн амжилтаар Баян-Өлгий аймгийн Баяннуур сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Абзалын Бахитбек
5. Улс, бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, 2 айраг, аймаг, сумдын наадмаас 2 түрүү, 1 айраг хүртсэн амжилтаар Говьсүмбэр аймгийн Баянтал сумын харьяат Батнасангийн Нямсүрэн
6. Бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, 1 айраг, аймаг, сумдын наадмаас 4 айраг хүртсэн амжилтаар Говь-Алтай аймгийн Жаргалан сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Чулуунбаатарын Лхагва
7. Бүсийн уралдаанаас 3 айраг, аймаг, сумдын наадмаас 3 түрүү, 3 айраг хүртсэн амжилтаар Дорнод аймгийн Чойбалсан сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Бэхбатын Бэххуяг
8. Бүсийн уралдаанаас 2 айраг, аймаг, сумдын наадмаас 1 түрүү, 5 айраг хүртсэн амжилтаар Дорноговь аймгийн Сайншанд сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Доржхуягийн Хашбат
9. Бүсийн уралдаанаас 3 түрүү, 2 айраг хүртсэн амжилтаар Хөвсгөл аймгийн Шинэ-Идэр сумын уугуул, МУ-ын Алдарт уяач Чулуунбатын Цэрэнбат
10. Бүсийн уралдаанаас 2 түрүү, 4 айраг хүртсэн Төв аймгийн Алтанбулаг сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Батмөнхийн Батхүү
11. Бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, аймаг, сумдын наадмаас 2 айраг хүртсэн амжилтаар Сэлэнгэ аймгийн Хушаат сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Ойдовын Бат-Очир
12. Аймаг, сумдын наадмаас 6 түрүү, 11 айраг хүртсэн амжилтаар Ховд аймгийн Зэрэг сумын уугуул Бөхчулууны Баатарбилэг
13. Бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, аймаг, сумдын наадмаас 2 түрүү, 3 айраг хүртсэн амжилтаар Хэнтий аймгийн Баянхутаг сумын уугуул Лхагвасүрэнгийн Анхбаяр
14. Аймаг, сумдын наадмаас 3 түрүү, 6 айраг хүртсэн амжилтаар Завхан аймгийн Дөрвөлжин сумын уугуул Дамбасүрэнгийн Батхуяг
15. Бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, аймаг, сумдын наадмаас 2 түрүү, 7 айраг хүртсэн амжилтаар Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын харьяат, аймгийн Алдарт уяач Дэмбэрэлийн Нацагдорж
16. Улс, бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, 1 айраг хүртсэн амжилтаар Сүхбаатар аймгийн Эрдэнэцагаан сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Эзэннайрамдахын Мөнх-Эрдэнэ
17. Бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, 3 айраг, аймаг, сумдын наадмаас 3 түрүү, 7 айраг хүртсэн амжилтаар Өмнөговь аймгийн Цогтцэций сумын харьяат, аймгийн Алдарт уяач Наранцэцэгийн Алдаржаргалан
18. Улс, бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, 1 айраг хүртсэн амжилтаар Өвөрхангай аймгийн Хайрхандулаан сумын уугуул, Тод манлай уяач Бат-Өлзийн Отгоннасан
19. Аймаг, сумдын наадмаас 4 түрүү, 2 айраг хүртсэн амжилтаар Увс аймгийн Зүүнговь сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Бадарчийн Норовсамбуу
20. Улс, бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, 3 айраг, аймаг, сумдын наадмаас 2 түрүү, 3 айраг хүртсэн амжилтаар Дархан-Уул аймгийн Дархан сумын харьяат, аймгийн Алдарт уяач Жалцавын Лхагвацэрэн
21. Улс, бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, 2 айраг хүртсэн амжилтаар нийслэлийн Сонгинохайрхан дүүргийн харьяат Балдоржийн Баярдорж
22. Улс, бүсийн уралдаанаас 7 түрүү, 19 айраг хүртсэн амжилтаар Төв аймгийн Сэргэлэн сумын уугуул, Манлай уяач Түмэндэлгэрийн Ихбаяр
23. Улс, бүсийн уралдаанаас 4 түрүү, 8 айраг хүртсэн амжилтаар Дорнод аймгийн Цагаан-Овоо сумын уугуул, Манлай уяач Түвдэнжаажидын Батзориг
24. Улс, бүсийн уралдаанаас 3 түрүү, 7 айраг хүртсэн амжилтаар Ховд аймгийн Дарив сумын уугуул, Тод манлай уяач Түвдэнгийн Батцоож
25. Улс, бүсийн уралдаанаас 5 түрүү, 4 айраг хүртсэн амжилтаар Төв аймгийн Баянцогт сумын уугуул, Тод манлай уяач Дашцэрэнгийн Одгэрэл
26. Улс, бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, 10 айраг хүртсэн амжилтаар Төв аймгийн Сэргэлэн сумын уугуул, МУ-ын Алдарт уяач Сашкагийн Эрдэнэбат
27. Засгийн газрын тогтоолт бүсийн уралдаанаас 2 түрүү, 7 айраг хүртсэн Улаанбаатар хотын Багахангай дүүргийн харьяат, МУ-ын Алдарт уяач Ганбаатарын Буянтогтох
28. Улс, бүсийн уралдаанаас 3 түрүү, 5 айраг хүртсэн амжилтаар Говь-Алтай аймгийн Баян-Уул сумын уугуул, МУ-ын Алдарт уяач Пүрэвдоржийн Алтансүх нар тодорсон юм.
У.Энхмаа
0 Сэтгэгдэл
ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдэлийг админ устгах эрхтэй.
- Даваа, 11:59 минут Уяач Ц.Батсайхан: Гэсэрваань гуай тарган ирэн дээр…
- 3-р сарын 27 -нд Богд хан уулын аймаг байгуулагдсаны 100 жилийн ой,…
- 3-р сарын 27 -нд МУ-ын Тод манлай уяач Б.Далай: Уяачийн амжилтанд г…
- 3-р сарын 19 -нд Архангай аймгийн 100 жилийн ой, хангайн бүсийн ура…
- 3-р сарын 19 -нд 2023 оны ММСУХ-ны чансаа өндөр уяачид
- 2024 оны 3-р сарын 05 -нд 2023 ОНЫ 21 АЙМГИЙН ШИЛДЭГ УЯАЧ, УРАЛДААНЧ ХҮҮХДҮҮ…
- 2024 оны 3-р сарын 05 -нд Аймгийн Алдарт уяач Ш.Мөнхбаатар:Ах дүү дөрвүүл аа…
- 2024 оны 3-р сарын 05 -нд 2023 ОНЫ ММСУХ-НЫ 21 АЙМГИЙН ШИЛДЭГ САЛБАР ХОЛБОО,…
- 2024 оны 3-р сарын 05 -нд Архангай аймгийн 100 жилийн ой, хангайн бүсийн ура…
- 2024 оны 2-р сарын 27 -нд Манлай уяач Ч.Сугар: Алаг морийг харсан хүн болгон…
- 2024 оны 2-р сарын 27 -нд 2022 оны чансаа өндөр сонгомол дээд насны хүлгүүд
- 2024 оны 2-р сарын 26 -нд Н.Билэгтсайхан 66 оноогоор 2022 оны чансаа өндөр у…
- 2024 оны 2-р сарын 26 -нд Хэнтий аймгийн 100 жилийн ой, зүүн бүсийн уралдаан…
- 2024 оны 2-р сарын 26 -нд МОНГОЛ УЛСЫН 2022 ОНЫ ӨНДӨР ЧАНСААТАЙ ИХ НАСНЫ МОР…
- 2024 оны 2-р сарын 26 -нд О.Батбилэг 73 оноогоор 2022 оны чансаа өндөр уяачд…
- 2024 оны 2-р сарын 26 -нд МУ-ын Алдарт уяач Г.Болдбаатар:Наадмын маргаашнаас…
- 2024 оны 2-р сарын 22 -нд 2022 оны чансаа өндөр азарганууд
- 2024 оны 2-р сарын 22 -нд 2022 оны МУ-ын шилдэг уяач, уралдаанч хүүхдүүд
- 2024 оны 2-р сарын 21 -нд ММСУХ-ны 2022 оны шилдгүүд шагналаа авлаа
- 2024 оны 2-р сарын 21 -нд Архангай аймгийн 100 жилийн ой, хангайн бүсийн ура…
- 2024 оны 2-р сарын 20 -нд Уяач Б.Батжаргал: Сүүлд цоохор даага даяндуулсан
- 2024 оны 2-р сарын 19 -нд Богд хан уулын аймаг байгуулагдсаны 100 жилийн ой,…
- 2024 оны 2-р сарын 14 -нд Цолоо ахиулсан уяачид
- 2024 оны 2-р сарын 07 -нд Нийслэлийн Алдарт уяач цолоор 28 хүн шагнагджээ
- 2024 оны 2-р сарын 07 -нд Дөрвөн Тод, дөрвөн Манлай, 18 Алдарт уяач цол авах…
- 2024 оны 2-р сарын 07 -нд Сумын Алдарт уяач Н.ДУГАРЖАВ: БИ ДӨРӨВДҮГЭЭР АНГИА…
- 2024 оны 2-р сарын 05 -нд Богд хан уулын аймаг байгуулагдсаны 100 жилийн ой,…
- 2024 оны 2-р сарын 05 -нд Хэнтий аймгийн 100 жилийн ой, зүүн бүсийн уралдаан…
- 2024 оны 1-р сарын 27 -нд Сумын Алдарт уяач Д.Батбаяр: Би Биндэрт анх адуу т…
- 2024 оны 1-р сарын 26 -нд Хэнтий аймгийн 100 жилийн ой, зүүн бүсийн уралдаан…
- 2024 оны 1-р сарын 25 -нд Архангай аймгийн 100 жилийн ой, хангайн бүсийн ура…
- 2024 оны 1-р сарын 24 -нд СУМЫН АЛДАРТ УЯАЧ А.Цэрэндорж: ЗААМАРТ ДАЛАЙ ЛАМЫГ…
- 2024 оны 1-р сарын 22 -нд Завхан аймгийн 100 жилийн ой, баруун бүсийн уралда…
- 2024 оны 1-р сарын 21 -нд Аймгийн Алдарт уяач Б.Баттөр: Таван жилийн дотор с…
- 2024 оны 1-р сарын 18 -нд Богд хан уулын аймаг байгуулагдсаны 100 жилийн ой,…
- 2024 оны 1-р сарын 15 -нд Аймгийн Алдарт уяач Ц.Жамсран: Өөрийн тамгатай уна…
- 2024 оны 1-р сарын 15 -нд Богд хан уулын аймаг байгуулагдсаны 100 жилийн ой,…
- 2024 оны 1-р сарын 11 -нд Хэнтий аймгийн 100 жилийн ой, зүүн бүсийн уралдаан…
- 2024 оны 1-р сарын 10 -нд Аймгийн Алдарт уяач М.Мөнхбаяр: Адууны төлөө уйгаг…
- 2024 оны 1-р сарын 10 -нд Завхан аймгийн 100 жилийн ой, баруун бүсийн уралда…
- 2024 оны 1-р сарын 08 -нд Сумын Алдарт уяач Ц.ГЭРЭЛБААТАР: Сайн адууны удам …
- 2024 оны 1-р сарын 08 -нд Завхан аймгийн 100 жилийн ой, баруун бүсийн урал…
- 2024 оны 1-р сарын 03 -нд Хамгийн шимт тэжээлийг мэдэх үү?
- 2024 оны 1-р сарын 02 -нд М.Энхтайван: Хүн хэдий чинээ сэтгэлээ өгнө, адуу т…
- 2023 оны 12-р сарын 27 -нд Хэнтий аймгийн 100 жилийн ой, зүүн бүсийн уралдаан…
- 2023 оны 12-р сарын 25 -нд Баахан хэрэг тарих Баяндэлгэрийн буурал
- 2023 оны 12-р сарын 23 -нд Нийслэлийн Алдарт Уяач цолны болзол хангасан уяачд…
- 2023 оны 12-р сарын 22 -нд Аймгийн Алдарт уяач Г.Энхбаатар: Аавынхаа уяаны ар…
- 2023 оны 12-р сарын 17 -нд Хэнтий аймгийн 100 жилийн ой, зүүн бүсийн уралдаан…
- 2023 оны 10-р сарын 29 -нд Сумын Алдарт уяач Л.Батноров: Азарганы түрүүгээр а…
Сэтгэгдэл бичигдээгүй байна