Говь-Алтай аймгийн баяр наадамд түрүүлж, айрагдсан хурдан хүлгүүд

Тулгар төрийн 2224 жил, Их монгол улс байгуулагдсаны 809 жил, ардын хувьсгалын 94 жилийн ой, Засагт хан аймаг үүсэн байгуулагдсаны 457 жил, Говь-Алтай аймаг байгуулагдсаны 92 жилийн ой Аймгийн баяр наадам 2015 оны 07 дугаар сарын 7, 8, 9-ны өдрүүдэд амжилттай  болж өндөрлөлөө.
Бөх:
Түрүү: Говь-Алтай аймгийн Дэлгэр сумын харьяат Хантайшир дэвжээний бөх аймгийн харцага Тогтохмэндийн Сайханжаргал /аймгийн арслан/
Үзүүр: Говь-Алтай аймгийн Чандмань сумын харьяат Хантайшир дэвжээний бөх аймгийн арслан Балганы Хишигбаатар
Их шөвөг: Говь-Алтай аймгийн Эрдэнэ сумын харьяат Хантайшир дэвжээний бөх аймгийн арслан Авирмэдийн Хосбаяр, Говь-Алтай аймгийн Цээл сумын харьяат Хантайшир дэвжээний бөх цэргийн начин Батсүхийн Энхсайхан /Аймгийн харцага/
Морь:
Азарга:
1.Шарга сум Н.Гэндэнгийн Хүрэн халзан
2.Хөхморьт сум Т.Ганзоригийн Саарал
3.Жаргалан сум Г.Дамдинбазарын Хул
4.Дэлгэр сум А.Дэлгэржаргалын Саарал
5.Халиун сум Б.Амарбаатарын Хүрэн
Их нас
1.Цээл сум Ж.Бат-Эрдэнийн Хүрэн буурал
2.Халиун сум А.Баатарнямын Буурал
3.Баян-Уул сум Н.Отгонбаярын хээр
4.Тайшир сум Т.Батсайханы хээр
5.Халиун сум Ч.Даваанямын хээр
Соёолон
1.Дэлгэр сум М.Цээноровын Хондон
2.Тайшир сум Н.Чилхаасүрэнгийн Хүрэн халзан
3.Халиун сум Т.Даваацэрэнгийн Алаг
4.Жаргалан сум Ч.Лхагваагийн хээр
5.Баян-Уул сум З.Дарьсүрэнгийн Хонгор
Хязаалан
1.Дарив сум О.Ганбаатар Саарал
2.Дэлгэр сум Д.Шаравнямбуугын Хээр
3.Есөнбулаг сум Д.Цогбаярын Зээрд
4.Халиун сум Т.Бат-Очирын Хүрэн халзан
5.Жаргалан сум П.Гантөмөрийн Алаг
Шүдлэн
1.Есөнбулаг сум С.Батбаясгалангын Хээр
2.Халиун сум Ж.Батбаатарын Хээр
3.Есөнбулаг сум Н.Цэрэнпунцагийн Хээр
4.Шарга сум Н.Гэндэнгийн Хээр
5.Тайшир сум Х.Өсөхбаярын Хүрэн
Даага
1.Цээл сум Я.Оргилын Хээр
2.Шарга сум С.Баатарын Саарал
3.Халиун сум Т.Даваацэрэнгийн Хүрэн Халзан
4.Тайшир сум Н.Цогтбаатарын Хул
5.Дэлгэр сум Д.Ганзоригийн Шар хээр
Сур:
Эрэгтэй:
1-р байр:
Говь-Алтай аймгийн Есөнбулаг сумын харьяат Б.Билэгдэмбэрэл
2-р байр: Булган аймгийн Бүрэнхангай сумын харьяат Б.Сосорбарам
3-р байр: Говь-Алтай аймгийн Шарга сумын харьяат Б.Лхагвабаатар
Эмэгтэй:
1-р байр: Говь-Алтай аймгийн Баян-Уул сумын харьяат А.Бүжинлхам
2-р байр: Говь-Алтай аймгийн Шарга сумын харьяат Б.Бүжинлхам
3-р байр: Говь-Алтай аймгийн Баян-Уул сумын харьяат Б.Загдсүрэн

 

 


 

0 Сэтгэгдэл

ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдэлийг админ устгах эрхтэй.

    Сэтгэгдэл бичигдээгүй байна