2014 онд спортын цол зэрэг биелүүлсэн харваачид

Нээлтийн харваа
Спортын мастер
1. Л.Баттулга /спортын дэд мастер, Дорнод/
2. Д.Дэмбэрэлсайхан /Хангарьд клуб, спортын дэд мастер/
Спортын дэд мастер
1. П.Мэндсайхан /Баянзүрх, Улсын аварга шалгаруулах тэмцээн/
Спортын дэд мастер
1. Э.Батсүх /Петровис, Үндэсний их баяр наадам/
Спортын мастер
1. В.Сумъяхсүх /Орхон/
2. Г.Баянмөнх /Баян-Өлгий, спортын дэд мастер/
3. Батзориг /Ховд/
4. Б.Хатансайхан /Алдар/
5. Б.Сайнбаяр /Өмнөговь, эмэгтэй/
Спортын дэд мастер
1. А.Пүрэвсүх /Ховд Мөнххайрхан/
2. Н.Сономжамц /Сонгинохайрхан дүүрэг/
3. Ц.Эрдэнэбулган /Баянзүрх дүүрэг/
4. В.Батэрдэнэ /Хангарьд /
5. Б.Мөнхбаатар /Баян-Өлгий/
6. Ц.Одбаатар /Ховд/
7. М.Эрдэнэчулуун /Хөвсгөл/
8. Б.Сосорням /Өвөрхангай/
9. Т.Очироо /Баян-Өлгий/
10. Д.Ангараг /Баян-Өлгий/
11. Баянзул /Петровис, эмэгтэй/
12. Н.Мандухай /эмэгтэй /
13. М.Бүжинлхам /Төв, эмэгтэй/
Баруун бүсийн чуулга харваа
Спортын мастер
1. Я.Дашдэндэв /Алдар спорт хороо, спортын дэд мастер/
Спортын дэд мастер
1. Ш.Баянмөнх /Ховд/
2. Галхүү /Ховд/
3. Тэнгисболд
4. Х.Одгэрэл
5. Ч.Ганхүү
6. Солонго /эм/
Төвийн бүсийн чуулга харваа
Спортын мастер
1. Х.Сайнбилэг /Багануур/
2. П.Гармаа /Сонгинохайрхан дүүрэг/
3. Э.Батсүх /Петровис/
4. Б.Дашзэвэг /Петровис/
5. Ш.Балсэнгэ /Завхан Тосонцэнгэл/
6. Х.Баасандорж /Өвөрхангай/
7. Ц.Ариунболд /Өмнөговь/
8. Н.Батэрдэнэ /Хангарьд/
9. Б.Бумчиндорж /Дорнод/
10. Г.Батцэрэн /Өмнөговь, эмэгтэй/
Спортын дэд мастер
1. Г.Баярсайхан /Говь-Алтай/
2. Ч.Чинзориг /Хөвсгөл/
3. Ж.Тулга /Тэс групп/
4. Т.Дуламсүрэн /Дорноговь, эмэгтэй/
5. Г.Бямбаасүрэни /Хангарьд, эмэгтэй/
Үндэсний спортын V их наадам
Спортын мастер
1. Спортын дэд мастер П.Мэндсайхан 32 оноогоор
2. Хүрэлтуяа 33 оноогоор
3.Г.Хүрэлбаатар 32 оноогоор
4. Өвөрхангайн До.Цэцэгмаа 32 оноогоор /эм/
5. Ж.Норжмаа 32 оноогоор /эм/
6.Д.Энхсайхан 32 оноогоор /эм/
Спортын дэд мастер
1. Б.Хүрэлбаатар 30 оноогоор
2. П.Болд-Энх 30 оноогоор
Отго харваа
Спортын мастер
1. Спортын дэд мастер А.Ганзориг /Сүхбаатар дүүрэг/
2. Спортын дэд мастер Ц.Чагнаадорж /Шинэ Налайх/
3. Спортын дэд мастер С.Босоомөнх /Өвөрхангай/
4. Спортын дэд мастер Ж.Мөнхбаатар /Хангарьд/
5. Спортын дэд мастер Г.Мөнхсайхан /Петровис/
6. Спортын дэд мастер Ч.Чинзориг /Хөвсгөл/
7. Спортын дэд мастер Ж.Тулга /Тэс групп/ 
8. Батбаяр /Завхан/
9. Д.Чинзориг /Сүхбаатар дүүрэг/
10. Б.Пүрэвсүрэн /Сүхбаатар дүүрэг/
11. Г.Ууганбаяр /Хүч/
12. Б.Мөнхсоёл /Хангарьд/
13. О.Цэрэн /Дархан-Уул/
14. Спортын дэд мастер С.Шоовдор /Хангарьд, эм/
15. Спортын дэд мастер Ду.Цэцэгмаа /Алдар, эм/
Спортын дэд мастер
1. Б.Батмөнх /Говьсүмбэр/
2. Б.Түвшинбаяр /Архангай/
3. Ж.Элбэгжаргал /Багануур/
4. Б.Сүрэнжаргал /Өмнөговь, эм/
5. Л.Энхзул /эм/
2014 онд нийт 69 харваач Монгол Улсын спортын цол зэргийн болзол биелүүлснээс :
Спортын мастерын болзлыг нийт 39 харваач /33 эрэгтэй, 6 эмэгтэй/
Спортын дэд мастерын болзлыг нийт 30 харваач /23 эрэгтэй, 8 эмэгтэй/ биелүүлсэн байна.

 

0 Сэтгэгдэл

ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдэлийг админ устгах эрхтэй.

    Сэтгэгдэл бичигдээгүй байна