Сүхбаатар аймгийн сумдын наадам боллоо
Өнгөрөгч амралтын өдрүүдэд хурдны өлгий Сүхбаатар аймгийн сумд баяр наадмаа хийсэн. АХ-ын 92 жилийн ой үндэсний их баяр наадам өргөн дэлгэр болж, наадамчин олны магнайг тэнийлгэсэн юм. Ингээд Онгон, Баяндэлгэр, Халзан сумдын баяр наадамд түрүүлж айрагдсан хурдан хүлгэдийг танилцуулъя.
Онгон сумын баяр наадамд түрүүлж айрагдсан хурдан хүлгэд
Азарга-66
1.Онгон сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Ё.Төгсмандахын хээр
2.Онгон сумын уугуул, 3-р багийн харьяат М.Энхээгийн хонгор
3. Онгон сумын уугуул, 2-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач С.Гантөмөрийн шаргал
4. Онгон сумын уугуул, 1-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач М.Нямаагийн зээрд
5. Онгон сумын уугуул, 1-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач Ё.Мэргэнбаатарын хүрэн
Их нас-90
1.Онгон сумын уугуул, 1-р багийн харьяат залуу сумын уяач О.Үнэнбаярын хүрэн
2. Халзан сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Гомбосүрэнгийн Буган хээр
3. Онгон сумын уугуул, 1-р багийн харьяат сумын уяач И.Ууганхүүгийн Тожин
4. Онгон сумын уугуул, 5-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач Ш.Гомбын хар
5.Баруун-Урт сумын харьяат Баярбаатарын хээр
Соёолон-104
1.Онгон сумын уугуул, 2-р багийн харьяат залуу уяач Ч.Хадборгилын хүрэн халзан
2. Онгон сумын уугуул, 2-р багийн харьяат залуу уяач Д.Сүхбаатарын хар
3. Онгон сумын уугуул, 1-р багийн харьяат Х.Борчулууны хар халзан
4. Онгон сумын уугуул, 3-р багийн харьяат аймгийн Алдарт уяач С.Буяндэлгэрийн хар
5. Онгон сумын уугуул, 2-р багийн харьяат уяач Ө.Сэргэлэнгийн хонгор
Хязаалан-105
1.Онгон сумын уугуул, 5-р багийн харьяат уяач О.Үнэнборын улаан
2. Онгон сумын уугуул, 2-р багийн уяач Ч.Хадборгилын Тожин
3. Онгон сумын уугуул, 5-р багийн уяач Г.Ууганбаатарын хүрэн
4. Онгон сумын уугуул, 2-р багийн уяач Ө.Эрдэнэбаатарын саарал
5. Онгон сумын уугуул, 5-р багийн уяач Д.Золжаргалын зээрд халзан
Шүдлэн-92
1.Онгон сумын уугуул, 2-р багийн уяач Б.Гантулгын Олимп хонгор
2. Онгон сумын уугуул Баруун-Урт харьяат уяач Б.Ганзоригийн хар
3. Халзан сумын харьяат, аймгийн Алдарт уяач Гомбосүрэнгийн хонгор халзан
4.Онгон сумын уугуул, 3-р багийн харьяат аймгийн Алдарт уяач Д.Ухнын хүрэн
5. Онгон сумын уугуул, 2-р багийн уяач Ө.Ганбаатарын хонгор
Даага-70
1.Онгон сумын уугуул, 3-р багийн харьяат уяач М.Энхэээгийн хээр
2. Онгон сумын уугуул, 5-р багийн харьяат уяач Ч.Батгэрэлийн зээрд
3. Онгон сумын уугуул, 3-р багийн харьяат, аймгийн Алдарт уяач Ё.Төгсмандахын хээр халзан
4. Онгон сумын уугуул, 5-р багийн харьяат уяач Г.Магсарын халиун
5. Онгон сумын уугуул, 2-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач Д.Монхорын хонгор
Мэдээллийг: Онгон сумын “Нутгийн хийморь” МСУХ-ны тэргүүн Г.Магсар
Халзан сумын баяр наадамд түрүүлж айрагдсан хурдан хүлгэд
Азарга:35
1.Халзан сумын уугуул, 4-р багийн уяач Д.Эрдэнэбулганы халтар
2. Халзан сумын уугуул, 2-р багийн уяач А.Баатарын хар
3. Халзан сумын уугуул, 4-р багийн харьяат аймгийн Алдарт уяач Н.Өлзийсайханы/засаг дарга / Аварга сарт хүрэн. Энэ хүрэн азарга сумынхаа баяр наадамд долоо түрүүлж, аймгийн баяр наадамд хоёр түрүүлээд байгаа юм.
4. Халзан сумын уугуул, 4-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач С.Ганбаатарын хар
5. Халзан сумын уугуул, 2-р багийн харьяат, сумын Алдарт уяач О.Амарзаяагийн хүрэн/ Энэ хүрэн азарга 2011 онд аймгийн наадамд айрагдаж байсан/
Их нас:50
1.Халзан сумын уугуул, 1-р багийн харьяат, аймгийн Алдарт уяач Ж.Дондовдоржийн хээр
2. Халзан сумын уугуул, 4-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач Б.Отгонбаатарын хар
3. Халзан сумын уугуул, 4-р багийн харьяат аймгийн Алдарт уяач Г.Энх-Амгалангийн бор
4. Халзан сумын уугуул, 1-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач С.Мөнхболдын бор
5. Халзан сумын уугуул, 3-р багийн уяач Х.Хүрэлбаатарын хар
Соёолон:45
1.Халзан сумын уугуул, 4-р багийн харьяат аймгийн Алдарт уяач Б.Баатаргалын саарал
2.Халзан сумын уугуул, 2-р багийн уяач О.Отгонбаярын халиун
3. Халзан сумын уугуул, 4-р багийн уяач Х.Отгонтөгсийн хонгор
4. Халзан сумын уугуул, 4-р багийн харьяат аймгийн Алдарт уяач Ө.Золжаргалын цэхэр хээр
5. Халзан сумын уугуул, 3-р багийн харьяат аймгийн Алдарт уяач У.Адьяахүүгийн хар. Өнгөрсөн өвөл Жавхлант шаргын хурдад айрагдаж байсан.
Хязаалан:81
1.Баяндэлгэр сумын уугуул уяач Баттулгын халтар. Өнгөрсөн жил шүдлэндээ Сүхбаатар аймгийн 70 жилийн ойд айрагдсан.
2. Баруун-Урт сумын уугуул Ж.Ганболдын хүрэн
3. Халзан сумын уугуул, 3-р багийн уяач Ядамсүрэнгийн хүрэн. Хүрэн үрээ даагандаа Дорноговийн зүүн бүсийн наадамд айрагдсан.
4. Халзан сумын уугуул, 3-р багийн уяач Г.Мэргэнбаатарын саарал
5. Халзан сумын уугуул, Баруун-Урт сумын харьяат У.Хүрэлсүхийн ногоон
Шүдлэн:78
1.Халзан сумын уугуул, 3-р багийн уяач Д.Базархүүгийн хүрэн. Хүрэн үрээ 2012 онд даагандаа Жавхлант шаргын хурдад айрагдаж байсан.
2. Халзан сумын уугуул, 1-р багийн уяач Б.Энхтөрийн хар
3. Халзан сумын уугуул, 2-р багийн харьяат, сумын Алдарт уяач Я.Амгаланзаяагийн хонгор. Энэ жил Жавхлант шаргын хурдад гурваар давхисан.
4. Халзан сумын уугуул, 4-р багийн уяач Б.Батмөнхийн хар
5. Халзан сумын уугуул, 3-р багийн уяач Х.Гантулгын хүрэн
Даага:38
1.Халзан сумын уугуул, 4-р багийн уяач Ц.Чулуунбаатарын хонгор
2. Халзан сумын уугуул, 4-р багийн уяач А.Амгалангийн Сарт хүрэн
3. Халзан сумын уугуул, 1-р багийн харьяат аймгийн Алдарт уяач О.Даваасүрэнгийн хонгор
4. Халзан сумын уугуул, 3-р багийн уяач Д.Энхсайханы хонгор
5. Халзан сумын уугуул, 4-р багийн харьяат аймгийн Алдарт уяач уяач Г.Будын бор халзан тус тус хурдалжээ.
Мэдээллийг: Халзан сумын 2-р багийн Засаг дарга Б.Чулуунбат
Баяндэлгэр сумын баяр наадамд түрүүлж айрагдсан хурдан хүлгэд
Азарга-92
1.Баяндэлгэр сумын 3-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач Ш.Баярын буурал
2. Асгат сумын харьяат аймгийн Алдарт уяач Д.Монхорын хүрэн
3. Баяндэлгэр сумын 2-р багийн харьяат ахмад уяач З.Дамдинсүрэнгийн хүрэн
4. Баяндэлгэр сумын 6-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач С.Батын хонгор
5. Баяндэлгэр сумын 5-р багийн харьяат Н.Баттулгын хүрэн
Их нас-149
1.Баяндэлгэр сумын 3-р багийн харьяат Б.Отгонбаярын хонгор халзан
2.Дорноговь аймгийн харьяат Л.Билэгсүрэнгийн хээр
3.Асгат сумын харьяат, сумын Алдарт уяач Н.Эрдэнэчулууны хээр
4. Баяндэлгэр сумын 1-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач У.Будын хээр
5. Баяндэлгэр сумын 6-р багийн харьяат Л.Аваажигмэдийн хээр
Соёолон-120
1. Баяндэлгэр сумын 6-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач Г.Чулуунбаатарын хүрэн
2. Баяндэлгэр сумын 4-р багийн харьяат залуу уяач Б.Буянмөнхийн будан
3. Баяндэлгэр сумын 2-р багийн харьяат залуу уяач Ө.Өлзийхутагийн саарал
4. Баяндэлгэр сумын 5-р багийн харьяат уяач Ц.Эрхэмбаярын хар
5.Асгат сумын харьяат, аймгийн Алдарт уяач Д.Монхорын зээрд
Хязаалан-112
1.Баяндэлгэр сумын 5-р багийн харьяат Д.Баасанжавын буурал
2. Баяндэлгэр сумын 6-р багийн харьяат Э.Эрдэнэцэндийн хүрэн
3. Асгат сумын харьяат, аймгийн Алдарт уяач Д.Монхорын хээр
4. Баяндэлгэр сумын 1-р багийн харьяат Б.Эрдэнэбилэгийн хар
5. Баяндэлгэр сумын 3-р багийн харьяат Ж.Даваадоржийн хар
Шүдлэн-91
1.Баяндэлгэр сумын 4-р багийн харьяат С.Лхагвадоржийн хүрэн
2. Баяндэлгэр сумын 6-р багийн харьяат Д.Цэрэндоржийн хүрэн
3.Онгон сумын харьяат, аймгийн Алдарт уяач Ихбаярын зээрд
4. Баяндэлгэр сумын 5-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач Д.Гансүхийн хүрэн
5. Баяндэлгэр сумын 3-р багийн харьяат Д.Сүх-Очирын хүрэн
Даага-112
1.Баяндэлгэр сумын 6-р багийн харьяат Л.Аваажигмэдийн хонгор
2.Асгат сумын харьяат сумын Алдарт уяач Н.Эрдэнэчулууны хээр
3. Баяндэлгэр сумын 2-р багийн харьяат С.Цогтбаярын хээр
4. Баяндэлгэр сумын 4-р багийн харьяат, сумын Алдарт уяач Ч.Ганжигүүрийн хар
5. Баяндэлгэр сумын 6-р багийн харьяат Т.Лхамсүрэнгийн хонгор тус тус хурдалжээ.
“Ширээтийн цагаан” МСУХ-ны тэргүүн Р.Дэлгэрцогт
Асгат сумын баяр наадамд түрүүлж айрагдсан хурдан хүлгэд
Азарга-65
1.Асгат сумын уугуул, 3-р багийн харьяат, аймгийн Алдарт уяач Д.Цогбаярын хүрэн
2. Асгат сумын уугуул, 3-р багийн харьяат, сумын Алдарт уяач Д.Бат-Эрдэнийн хонгор
3. Асгат сумын уугуул, сумын Алдарт уяач П.Мөнхжаргалын хээр
4.Баруун-Урт сумын харьяат Ш.Нямын хээр
5. Асгат сумын уугуул, 3-р багийн харьяат, аймгийн Алдарт уяач Б.Цагаанхүүгийн хээр
Их нас-67
1.Асгат сумын уугуул, 1-р багийн харьяат, аймгийн Алдарт уяач Ж.Баярсайханы хүрэн
2.Халзан сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Мөнхсүрэнгийн хонгор
3. Асгат сумын уугуул, 2-р багийн харьяат Г.Отгонбаатарын хонгор
4.Баруун-Урт сумын харьяат, аймгийн Алдарт уяач Г.Баярхүүгийн хээр
5. Асгат сумын уугуул, 3-р багийн харьяат, аймгийн Алдарт уяач С.Мажигсүрэнгийн хонгор
Соёолон-140
1.Асгат сумын уугуул, 4-р багийн харьяат, сумын Алдарт уяач Л.Намжидын бор
2.Халзан сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Мөнхсүрэнгийн хээр
3.Баруун-Урт сумын харьяат, аймгийн Алдарт уяач Г.Алтансүхийн хээр
4. Баруун-Урт сумын харьяат Бат-Очирын шаргал
5.Асгат сумын уугуул, 1-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач До.Ганбаатарын хонгор
Хязаалан-142
1.Асгат сумын уугуул, 3-р багийн харьяат аймгийн Алдарт уяач Д.Цогбаярын шаргал
2. Асгат сумын уугуул, 2-р багийн харьяат аймгийн Алдарт уяач Д.Мангалын саарал
3. Халзан сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Төмөрсүхийн хар
4. Асгат сумын уугуул, 4-р багийн харьяат Ч.Эрдэнэбаатарын хээр
5. Асгат сумын уугуул, 3-р багийн харьяат сумын МСУХ-ны тэргүүн Г.Батхолбоогийн хээр
Шүдлэн-147
1.Асгат сумын уугуул, сумын Алдарт уяач П.Мөнхжаргалын хээр
2.Асгат сумын уугуул, 2-р багийн харьяат Д.Батсүхийн хүрэн
3. Асгат сумын уугуул, 2-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач О.Арсланбаатарын хүрэн
4. Асгат сумын уугуул, 4-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач Л.Батнацагийн саарал
5. Асгат сумын уугуул, 3-р багийн харьяат аймгийн Алдарт уяач Ц.Эрдэнэсүрэнгийн хар
Даага-87
1.Асгат сумын уугуул, сумын Алдарт уяач П.Мөнхжаргалын хээр
2. Асгат сумын уугуул, 3-р багийн харьяат аймгийн Алдарт уяач Д.Цагаанхүүгийн хүрэн
3. Асгат сумын уугуул, 3-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач Б.Азбаярын хүрэн
4. Асгат сумын уугуул, 4-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач Ц.Баттулгын хонгор
5.Баруун-Урт сумын харьяат аймгийн Алдарт уяач Д.Сүрэнжавын хүрэн
Мэдээллийг “Зээрд адуу” МСУХ-ны тэргүүн Г.Батхолбоо
Дарьганга сумын баяр наадамд түрүүлж айрагдсан хурдан хүлгэд
Азарга-75
1.Дарьганга сумын уугуул, сумын МСУХ-ны тэргүүн А.Отгонбаатарын Одот бор
2. Дарьганга сумын уугуул, 2-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач Д.Мөнхтөрийн хүрэн
3. Дарьганга сумын уугуул, 1-р багийн харьяат, уяач О.Чулуунборын хар
4. Дарьганга сумын уугуул, 4-р багийн харьяат, уяач С.Эрдэнэсүхийн саарал
5. Дарьганга сумын уугуул, 3-р багийн харьяат, уяач Ш.Пүрэвдоржийн бор
Их нас-89
1 Дарьганга сумын уугуул, 1-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач Г.Доржсүрэнгийн хүрэн
2. Дарьганга сумын уугуул, 3-р багийн харьяат аймгийн Алдарт уяач Г.Гонгорын хонгор
3. Дарьганга сумын уугуул, 1-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач Д.Борын хүрэн
4. Дарьганга сумын уугуул, 2-р багийн харьяат аймгийн Алдарт уяач М.Батжаргалын хээр
5. Дарьганга сумын уугуул, 3-р багийн харьяат Б.Наранбаатар хар халзан
Соёолон-110
1.Дарьганга сумын уугуул, 3-р багийн харьяат Б.Баярхүүгийн саарал халзан
2. Дарьганга сумын уугуул, 1-р багийн харьяат О.Чулуунборын хар халзан
3. Дарьганга сумын уугуул, 2-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач Ш.Мөнхбаатарын хонгор
4. Дарьганга сумын уугуул, 3-р багийн харьяат Дашдондогийн хонгор
5. Дарьганга сумын уугуул, 1-р багийн харьяат аймгийн Алдарт уяач Н.Сумъяагийн хээр халзан
Хязаалан-105
1.Дарьганга сумын уугуул, 1-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач Д.Чулуунбаатарын хонгор
2. Дарьганга сумын уугуул, 2-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач Ш.Мөнхбаатарын хүрэн
3. Дарьганга сумын уугуул, 1-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач И.Борхүүгийн хээр
4. Дарьганга сумын уугуул, 3-р багийн харьяат Ц.Бат-Өлзийгийн хээр
5. Дарьганга сумын уугуул, 1-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач Г.Борчулууны хүрэн
Шүдлэн-135
1.Дарьганга сумын уугуул, 4-р багийн харьяат Д.Мөнхбаярын хар
2. Дарьганга сумын уугуул, 4-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач Д.Чулуунбаатарын шарга алаг
3. Дарьганга сумын уугуул, 1-р багийн харьяат Х.Эрдэнэбаатарын хээр
4. Дарьганга сумын уугуул, 4-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач Д.Чулуунбаатарын шарга
5. Дарьганга сумын уугуул, 1-р багийн харьяат Я.Мажигсүрэнгийн цоохор
Даага-110
1.Дарьганга сумын уугуул, 2-р багийн харьяат Д.Октьябрын хээр
2. Дарьганга сумын уугуул, 4-р багийн харьяат Б.Гэрэлтнарангийн хээр
3. Дарьганга сумын уугуул, 1-р багийн харьяат Б.Дорждэрэмийн хээр
4. Дарьганга сумын уугуул, 3-р багийн харьяат Ш.Пүрэвдоржийн алаг
5. Дарьганга сумын уугуул, 1-р багийн харьяат Ш.Эрдэнэбаатарын ягаан тус тус хурдалжээ.
Мэдээллийг: “Жаахан шарга” МСУХ-ны тэргүүн А.Отгонбаатар
Уулбаян сумын баяр наадамд түрүүлж айрагдсан хурдан хүлгэд
Азарга:67
1.Асгат сумын уугуул Дашдоржийн халтар
2. Уулбаян сумын уугуул, 1-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач Н.Ганзоригийн цагаан
3.Мөнххаан сумын уугуул залуу уяач А.Батбаянгийн хонгор
4. Уулбаян сумын уугуул, 1-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач Ц.Даваасүрэнгийн хонгор халзан
5. Уулбаян сумын уугуул, 4-р багийн харьяат аймгийн Алдарт уяач Б.Агвааны ягаан
Их нас:88
1. Уулбаян сумын уугуул, 3-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач Л.Батболдын саарал
2. Уулбаян сумын уугуул, 3-р багийн харьяат залуу уяач Т.Хүрэл-Эрдэнийн хүрэн
3. Уулбаян сумын уугуул, 3-р багийн харьяат сумын Алдарт Д.Баярсайханы Зул хонгор
4. Уулбаян сумын уугуул, 3-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач П.Сүрхийбаатарын бор халзан
5. Уулбаян сумын уугуул, 3-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач Ч.Баднагаравын хонгор
Соёолон:101
1. Асгат сумын уугуул Дашдоржийн халтар
2. Уулбаян сумын уугуул, 1-р багийн харьяат залуу уяач Н.Ганбаатарын хүрэн
3. Баруун-Урт сумын уугуул Л.Зоригтбадралын хүрэн халзан
4. Уулбаян сумын уугуул, 1-р багийн харьяат залуу уяач Б.Эрдэнэсүхийн хүрэн
5. Уулбаян сумын уугуул, 3-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач Э.Ганбаатарын ягаан
Хязаалан:117
1. Уулбаян сумын уугуул, 4-р багийн харьяат залуу уяач Д.Очирбатын хээр
2. Уулбаян сумын уугуул, 5-р багийн харьяат залуу уяач Б.Бямбарагчаагийн халтар
3. Уулбаян сумын уугуул, 3-р багийн харьяат залуу уяач О.Мөнхдоржийн хар
4. Уулбаян сумын уугуул, 3-р багийн харьяат залуу уяач Б.Арсланбаатарын зээрд
5. Уулбаян сумын уугуул, 3-р багийн харьяат залуу уяач Л.Хүрэлсүхийн хонгор
Шүдлэн:107
1. Уулбаян сумын уугуул, 2-р багийн харьяат залуу уяач С.Буянбадрахын хээр
2. Уулбаян сумын уугуул, 3-р багийн харьяат сумын Алдарт уяач Ц.Цогбадрахын хүрэн
3. Уулбаян сумын уугуул, 4-р багийн харьяат залуу уяач Т.Бямбасүрэнгийн хонгор
4. Уулбаян сумын уугуул, 3-р багийн харьяат залуу уяач А.Эрдэнэхүүгийн хээр
5. Уулбаян сумын уугуул, 1-р багийн харьяат залуу уяач Г.Галбадрахын хонгор
Даага:61
1. Уулбаян сумын уугуул, 3-р багийн харьяат залуу уяач Ч.Төмөрсүхийн хүрэн
2. Уулбаян сумын уугуул, 2-р багийн харьяат залуу уяач Б.Мөнхжаргалын хээр
3. Уулбаян сумын уугуул, 2-р багийн харьяат Ш.Энхтөрийн ягаан
4. Уулбаян сумын уугуул, 3-р багийн харьяат залуу уяач Л.Баярсайханы халтар
5. Уулбаян сумын уугуул, 3-р багийн харьяат залуу уяач Н.Ууганбаатарын хүрэн тус тус хурдалжээ.
Мэдээллийг: “Уулбаян” сумын МСУХ-ны нарийн бичгийн дарга Ч.Лхагвасүрэн
Түвшинширээ сумын баяр наадамд түрүүлж айрагдсан хурдан хүлгүүд
Азарга-55
1.Түвшинширээ сумын уугуул, Сэргэлэн багийн харьяат О.Бүтэмжийн хүрэн халзан
2. Түвшинширээ сумын уугуул, Үнэгд багийн харьяат Л.Жүгдэрнамжилын сартай хонгор
3. Түвшинширээ сумын уугуул, Өгөөмөр багийн харьяат, аймгийн Алдарт уяач С.Арилдын хонгор
4. Мөнххаан сумын уугуул Даржаагийн халиун
5. Түвшинширээ сумын уугуул, Өлзийт багийн харьяат М.Эрдэнэбилэгийн буурал
Их нас-75
1.Түвшинширээ сумын уугуул, Өгөөмөр багийн харьяат С.Арилдын цоохор
2. Түвшинширээ сумын уугуул, Өгөөмөр багийн харьяат Ч.Дамдинсүрэнгийн хар
3. Түвшинширээ сумын уугуул, Өлзийт багийн харьяат О.Нэргүйн шарга будан
4. Түвшинширээ сумын уугуул, Өлзийт багийн харьяат Д.Дармаатүдэвийн алаг
5. Мөнххаан сумын уугуул Дашдондогийн шарга
Соёолон-111
1.Түвшинширээ сумын уугуул, Үнэгд багийн харьяат, сумын Алдарт уяач Ж.Нямнамжирын хээр
2. Түвшинширээ сумын уугуул, Өгөөмөр багийн харьяат Г.Гансүхийн хүрэн
3.Түвшинширээ сумын харьяат Ц.Балжиннямын хээр
4. Мөнххаан сумын уугуул Д.Даржаагийн хонгор
5. Түвшинширээ сумын харьяат Т.Амгаланбаатарын зээрд халзан
Хязаалан-103
1. Мөнххаан сумын уугуул Т.Мөнгөнсүхийн зээрд халзан
2. Түвшинширээ сумын уугуул, Үнэгд багийн харьяат Т.Батнасангийн будан
3.Түвшинширээ сумын уугуул, Дэлгэрхаан багийн харьяат Ариунболдын хар алаг
4. Түвшинширээ сумын уугуул Батсүрэнгийн хонгор
5. Түвшинширээ сумын уугуул, Өлзийт багийн харьяат Т.Лхагважавын хээр
Шүдлэн-73
1.Түвшинширээ сумын уугуул, Сэргэлэн багийн харьяат Н.Очирхуягийн зээрд халзан
2. Хэнтий аймгийн харьяат Баярцогтын хар
3.Түвшинширээ сумын уугуул Өгөөмөр багийн харьяат сумын Алдарт уяач С.Лувсан-Осорын хээр
4. Түвшинширээ сумын уугуул, Өлзийт багийн харьяат Н.Наранбаатарын хээр
5. Түвшинширээ сумын уугуул Сэргэлэн багийн харьяат Б.Амартүвшингийн хар
Даага-70
1.Түвшинширээ сумын уугуул, Өлзийт багийн харьяат Н.Энхтүвшингийн хээр
2. Мөнххаан сумын харьяат Өсөхбаярын зээрд
3.Түвшинширээ сумын уугуул Дэлгэрхаан багийн харьяат Б.Батболдын хул
4. Түвшинширээ сумын уугуул, Үнэгд багийн харьяат Н.Алтаннарын хүрэн халзан
5. Мөнххаан сумын харьяат Б.Нүрзэдийн хонгор
Мэдээллийг “Түвшин манлай хурд” холбооны тэргүүн Н.Очирхуяг
А.Тэлмэн
0 Сэтгэгдэл
ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдэлийг админ устгах эрхтэй.
- 4-р сарын 15 -нд Уяач Ц.Батсайхан: Гэсэрваань гуай тарган ирэн дээр…
- 3-р сарын 27 -нд Богд хан уулын аймаг байгуулагдсаны 100 жилийн ой,…
- 3-р сарын 27 -нд МУ-ын Тод манлай уяач Б.Далай: Уяачийн амжилтанд г…
- 2024 оны 3-р сарын 19 -нд Архангай аймгийн 100 жилийн ой, хангайн бүсийн ура…
- 2024 оны 3-р сарын 19 -нд 2023 оны ММСУХ-ны чансаа өндөр уяачид
- 2024 оны 3-р сарын 05 -нд 2023 ОНЫ 21 АЙМГИЙН ШИЛДЭГ УЯАЧ, УРАЛДААНЧ ХҮҮХДҮҮ…
- 2024 оны 3-р сарын 05 -нд Аймгийн Алдарт уяач Ш.Мөнхбаатар:Ах дүү дөрвүүл аа…
- 2024 оны 3-р сарын 05 -нд 2023 ОНЫ ММСУХ-НЫ 21 АЙМГИЙН ШИЛДЭГ САЛБАР ХОЛБОО,…
- 2024 оны 3-р сарын 05 -нд Архангай аймгийн 100 жилийн ой, хангайн бүсийн ура…
- 2024 оны 2-р сарын 27 -нд Манлай уяач Ч.Сугар: Алаг морийг харсан хүн болгон…
- 2024 оны 2-р сарын 27 -нд 2022 оны чансаа өндөр сонгомол дээд насны хүлгүүд
- 2024 оны 2-р сарын 26 -нд Н.Билэгтсайхан 66 оноогоор 2022 оны чансаа өндөр у…
- 2024 оны 2-р сарын 26 -нд Хэнтий аймгийн 100 жилийн ой, зүүн бүсийн уралдаан…
- 2024 оны 2-р сарын 26 -нд МОНГОЛ УЛСЫН 2022 ОНЫ ӨНДӨР ЧАНСААТАЙ ИХ НАСНЫ МОР…
- 2024 оны 2-р сарын 26 -нд О.Батбилэг 73 оноогоор 2022 оны чансаа өндөр уяачд…
- 2024 оны 2-р сарын 26 -нд МУ-ын Алдарт уяач Г.Болдбаатар:Наадмын маргаашнаас…
- 2024 оны 2-р сарын 22 -нд 2022 оны чансаа өндөр азарганууд
- 2024 оны 2-р сарын 22 -нд 2022 оны МУ-ын шилдэг уяач, уралдаанч хүүхдүүд
- 2024 оны 2-р сарын 21 -нд ММСУХ-ны 2022 оны шилдгүүд шагналаа авлаа
- 2024 оны 2-р сарын 21 -нд Архангай аймгийн 100 жилийн ой, хангайн бүсийн ура…
- 2024 оны 2-р сарын 20 -нд Уяач Б.Батжаргал: Сүүлд цоохор даага даяндуулсан
- 2024 оны 2-р сарын 19 -нд Богд хан уулын аймаг байгуулагдсаны 100 жилийн ой,…
- 2024 оны 2-р сарын 14 -нд Цолоо ахиулсан уяачид
- 2024 оны 2-р сарын 07 -нд Нийслэлийн Алдарт уяач цолоор 28 хүн шагнагджээ
- 2024 оны 2-р сарын 07 -нд Дөрвөн Тод, дөрвөн Манлай, 18 Алдарт уяач цол авах…
- 2024 оны 2-р сарын 07 -нд Сумын Алдарт уяач Н.ДУГАРЖАВ: БИ ДӨРӨВДҮГЭЭР АНГИА…
- 2024 оны 2-р сарын 05 -нд Богд хан уулын аймаг байгуулагдсаны 100 жилийн ой,…
- 2024 оны 2-р сарын 05 -нд Хэнтий аймгийн 100 жилийн ой, зүүн бүсийн уралдаан…
- 2024 оны 1-р сарын 27 -нд Сумын Алдарт уяач Д.Батбаяр: Би Биндэрт анх адуу т…
- 2024 оны 1-р сарын 26 -нд Хэнтий аймгийн 100 жилийн ой, зүүн бүсийн уралдаан…
- 2024 оны 1-р сарын 25 -нд Архангай аймгийн 100 жилийн ой, хангайн бүсийн ура…
- 2024 оны 1-р сарын 24 -нд СУМЫН АЛДАРТ УЯАЧ А.Цэрэндорж: ЗААМАРТ ДАЛАЙ ЛАМЫГ…
- 2024 оны 1-р сарын 22 -нд Завхан аймгийн 100 жилийн ой, баруун бүсийн уралда…
- 2024 оны 1-р сарын 21 -нд Аймгийн Алдарт уяач Б.Баттөр: Таван жилийн дотор с…
- 2024 оны 1-р сарын 18 -нд Богд хан уулын аймаг байгуулагдсаны 100 жилийн ой,…
- 2024 оны 1-р сарын 15 -нд Аймгийн Алдарт уяач Ц.Жамсран: Өөрийн тамгатай уна…
- 2024 оны 1-р сарын 15 -нд Богд хан уулын аймаг байгуулагдсаны 100 жилийн ой,…
- 2024 оны 1-р сарын 11 -нд Хэнтий аймгийн 100 жилийн ой, зүүн бүсийн уралдаан…
- 2024 оны 1-р сарын 10 -нд Аймгийн Алдарт уяач М.Мөнхбаяр: Адууны төлөө уйгаг…
- 2024 оны 1-р сарын 10 -нд Завхан аймгийн 100 жилийн ой, баруун бүсийн уралда…
- 2024 оны 1-р сарын 08 -нд Сумын Алдарт уяач Ц.ГЭРЭЛБААТАР: Сайн адууны удам …
- 2024 оны 1-р сарын 08 -нд Завхан аймгийн 100 жилийн ой, баруун бүсийн урал…
- 2024 оны 1-р сарын 03 -нд Хамгийн шимт тэжээлийг мэдэх үү?
- 2024 оны 1-р сарын 02 -нд М.Энхтайван: Хүн хэдий чинээ сэтгэлээ өгнө, адуу т…
- 2023 оны 12-р сарын 27 -нд Хэнтий аймгийн 100 жилийн ой, зүүн бүсийн уралдаан…
- 2023 оны 12-р сарын 25 -нд Баахан хэрэг тарих Баяндэлгэрийн буурал
- 2023 оны 12-р сарын 23 -нд Нийслэлийн Алдарт Уяач цолны болзол хангасан уяачд…
- 2023 оны 12-р сарын 22 -нд Аймгийн Алдарт уяач Г.Энхбаатар: Аавынхаа уяаны ар…
- 2023 оны 12-р сарын 17 -нд Хэнтий аймгийн 100 жилийн ой, зүүн бүсийн уралдаан…
- 2023 оны 10-р сарын 29 -нд Сумын Алдарт уяач Л.Батноров: Азарганы түрүүгээр а…
Сэтгэгдэл бичигдээгүй байна